Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Voľby 2020: Vyhral by Smer, sekunduje mu OĽaNO

08.02.2020 | TASR

Diskusia (19 reakcií) Pravidlá diskusie

08.02.2020 | zakaznik

V mienkotvorných denníkoch zasadali túto noc krízové štáby.
;-)

08.02.2020 | martin33

A ostatne opozicne strany aspon vidia, ako im "pomaha" ked organizuju protesty proti Kotlebovi. Matovic neprotestuje a percenta mu rastu.

08.02.2020 | Darija

Matovič v prvom rade ako jediný a v predstihu dešifroval, čo je PS/S za spolok aj s tým ich super programom so Štefunkom v pozadí, ktorý nakoniec zaklincovali heslom "Poďme do nich", ktoré osobne považujem za úplne zvrátené a doslova odpudzujúce.

Ak by PS/S odstúpilo z volieb, bol by to len prínos, nakoľko sa stali pôvodcom vytvorenia takmer až bojovej atmosféry, kde už nie je predmetom eliminovať škody po všade rozlezenom Smere, ale zachovať si akú - takú politickú existenciu vo viere, že nakoniec "to dáme". No nedáme.

08.02.2020 | martin33

PS-S by z volieb odstupit nemali. Idealne by bolo, ak by sa dostali do parlamentu a zacali "koketovat" so Smerom ("lebo Kotleba") co by pre Stefunka ako byvaleho fanusika Smeru nemal byt problem.
Nasledovala by cesta "a la Prochazka" ("chalani vam j..e ?") zakoncena rozpadom strany.

08.02.2020 | mam_rad_jablka

Je naivné domnievať sa, že strana, z ktorej vyšla naša prezidentka, z volieb odstúpi, alebo že do parlamentu sa nedostane. Narozdiel od všetkých ako-by-ich-jedna-mater-mala kresťanských xeno a homo fóbnych strán, je občianska, moderná, výkonná a oslovuje všetky zložky spoločnosti, ktoré sa chcú hýbať dopredu.

Ak "Poďme do nich" vyjadruje môj pocit z nechute počúvať, že som "liberálny fašišta", je to presne ten správny mobilizačný prvok do volieb pre jej voličov.

Skutočných prezlečených fašistov rozdávajúcich šeky v nezaokrúhlenej cifre nesmieme nechať producírovať sa po uliciach našich miest a obcí so sklopenými ušami a zavretými ústami. Slušný človek sa musí ozvať vždy, lebo to nem dopadne dobre.. kto prvý nie je skutočný Slovák...žeby Maďari?

08.02.2020 | Darija

V prospech terajšej prezidentky odstúpil z volebného súboja Mistrík.

08.02.2020 | mno

PS je výkonná strana? V čom konkrétne? Ako strana ešte len sa pozliepala. Z akéhokoľvek odpadu a to cez smeráka. tak že výkony nemá žiadne. jedine reptanie na iných. Preto postupne upadá a aj upadať bude. Na populiznus stačí fico , danko, vojtech luhár. Ale ten žerú len tí, ktorí volia ľavičiarov a judášov.

08.02.2020 | mno

PS? U mňa Sieť dva. Títo tragédi ešte ani neboli v politike a takí najviac vykrikujú. ten ich trúba už prinajmenčom ako premier. Napokon ich ľudia prečítajú natoľko, že budú radi ak sa vôbec pretlačia cez 5%.

09.02.2020 | mam_rad_jablka

Voľby ukážu kto naozaj koľko percent dosiahne. PS/Spolu nemá vo svojom volebnom piesočku nijakého konkurenta okrem SAS. Do Za ľudí jej odišli hlavne kresťanskí voliči. Tí občianski zmýšlajúci voliči čo ostali, nemajú koho iného voliť. Na Slovensku neexistuje občianska strana. Všetko ostatné sú národné, kresťanské alebo bezvýznanmné strany.

Mistrík nemal takú charizmu ako prezidentka Čaputová. Je to kvalitný človek, no nehodí sa na pozíciu prezidenta. Urobil správne rozhodnutie. Keď prehovorí prezidentka Čaputová, je autentická, empatická a výstižná. Pán Mistrík hovoril v diskusiách dlho a odbiehal všetkými smermi, bol vo vyjadrovaní rozvláčny. Nečudo, že stratil v prieskumoch.

08.02.2020 | mno

Percentá nevedia rásť. Ak by vedeli tak by ich stačilo zasadiť a polievať.

08.02.2020 | demo50

Krízové štáby určite zasadnú na Súmračnej a Šafárikovom námestí, Igorove preferencie ich na týchto adresách privádzajú do zúfalstva. S ním sa určite nedohodnú a čaká ich odchod z parlamentu smerom na Leopoldov a Ilavu...

08.02.2020 | mno

Mňa to vôbec neprekvapuje. Aj ked proti Matovičovi robili čokoľvek a akokoľvek ho špinili očakával som to, že jeho preferencie budú stúpať. naposledy som ich po prvý raz volil. teraz ich bude voliť aj dosť ľudí z môjho okolia.

08.02.2020 | Ján Čierny

Prajem Slovensku, aby Smerácka mafia skončila a jej vodcovia Fico Glváč, Kaliňák, Počiatek a ďalší, nasledovali Baštrnáka, Kočnera. Nech preukážu nadobudnutie miliónových majetkov a aj ich rodiny. Keď to nedokážu, majetok prepadne štátu a hneď bude na zdravotníctvo, šklolstvo, na dôchodky.
Mladí by mali voliť vo väčšom množstve. Mali by si uvedomiť, že sa rozhoduje aj o ich budúcnosti a kam bude Slovensko smerovať.

08.02.2020 | zajo-

rovnako treba riešiť za nečinnosť a zametanie Pekelníka, 62:0, just. mafiu

08.02.2020 | stano24

VOLEBNÉ PRIESKUMY, agentúry, voličské preferencie, SIMULOVANÉ VOĽBY, a nekonečné špekulácie médií a politológov okolo nich!!! Všetci sa tvária, že keď 50-dňové moratórium Ústavný súd "stopol", tak je všetko v zákonnom poriadku...

Ale podľa Zákona o volebnej kampani, hneď druhý paragraf definuje, že počas volebnej kampane (celej, 90-dňovej!), nemôžu INÉ SUBJEKTY než politické strany vykonávať činnosti ktoré sú na podporu alebo v neprospech politických strán. Výslovne to zákon ZAKAZUJE!!!

A možno povedať, že zverejňovanie volebných prieskumov, stávkových kurzov na výsledky volieb, zverejňovanie výsledkov simulovaných študentských volieb, alebo dokonca aj vyhodnocovanie „transparentnosti účtov“ politických strán TISom, majú charakter takých činností...

Pred tromi týždňami išlo mejlové Upozornenie na porušovania volebných zákonov priamo Štátnej komisii pre voľby, v kópii na MV SR aj Ústavný súd SR, politické strany aj médiá. Celé znenie upozornenia je na http://www.demokrac...

09.02.2020 | mam_rad_jablka

Volebné moratórium by tak, či tak každý ignoroval. Občan má ústavné právo byť informovaný.

09.02.2020 | stano24

Zaujímavý postoj hodný boja za "právny štát"...

PS: Obdobie volebnej kampane má svoje špecifiká, kedy pochopiteľne musia byť upravené určité "práva" občanov aj politických strán (a pochopiteľne aj sú, v Zákone o volebnej kampani)...

PS2: A mimochodom: Informáciou je iba taká správa, ktorá zmenší neistotu prijímateľa! Podľa tejto definície volebné prieskumy nie sú informáciou, takže na ne nemôže platiť ústavné právo "na informácie"...

09.02.2020 | Darija

Informácia má svojho odosielateľa a prijímateľa. Jej primárnou funkciou nie je znižovanie neistoty. Na to slúži kritické myslenie na strane prijímateľa. Teda malo by.

10.02.2020 | stano24

Keď budem prijímateľovi posielať v správach od brucha strieľané čísla (niečo podobné ako volebné prieskumy), tak prijímateľ môže mať aj "hyper-super-maxi" kritické myslenie, a aj tak mu to nič nepomôže...

A keď mu k tomu naviac budú "pomáhať" rôzni "experti" (politológovia, novinári) špekulujúci nad tými číslami ako hus nad pivom, tak výsledkom môže byť iba totálne zmagorenie prijímateľa...

Takže tak...