Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Volzová v procese s Ruskom vypovedať zatiaľ nebude, bojí sa o život

23.05.2019, 18:36 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Počas prvého dňa senát pod vedením sudcu Pavla Juhása vypočul prvých dvoch zo štvorice obžalovaných, Mikuláša Černáka a Miloša Kaštana. Obaja priznali, že sú vinní, súd napriek tomu ich priznanie neakceptoval.

  • Tlačiť
  • 3

Pred budovu Justičného paláca v Bratislave prišiel Pavol Rusko, obžalovaný z objednávky vraždy svojej bývalej biznis partnerky Sylvie Volzovej, žoviálne naladený. Novinárske otázky na začiatku prvého dňa procesu odignoroval, postavil sa pred kamery a počkal, kým budú všetci pripravení. Spustil svoj nachystaný prejav o tom, že nie je možné, aby súd uveril obvineniam mnohonásobne odsúdeného vraha a jeho komplica, ktorí tvrdia, že si pred vyše dvadsiatimi rokmi objednal vraždu.

Mal tým na mysli niekdajšieho bossa banskobystrického podsvetia Mikuláša Černáka a jeho dvojku Miloša Kaštana. M. Černák si odpykáva doživotie, M. Kaštanovi plynie 14 a pol ročný trest. Najmä vďaka tomu, že M. Černák začal v roku 2014 spolupracovať s políciou, sa v posledných rokoch podarilo objasniť niekoľko mafiánskych vrážd.

Neprehliadnite

Slová P. Ruska pred Justičným palácom boli zároveň jediné, ktoré vo štvrtok predniesol. Počas prvého z dvoch naplánovaných pojednávacích dní stihol súd vypočuť len M. Černáka a M. Kaštana. Obaja sú obžalovaní z prípravy vraždy, ktorú si podľa obžaloby na jeseň 1997 objednal P. Rusko, exriaditeľ televízie Markíza, bývalý minister hospodárstva aj podpredseda vlády.

Mafiáni Ruska potopili

Štyria obžalovaní sú pred procesom rozdelení akoby na dve strany sporu. Kým M. Černák a M. Kaštan sa k spáchaniu činu priznávajú, P. Rusko a štvrtý obžalovaný, Róbert Lališ, bývalý šéf bratislavskej mafiánskej skupiny sýkorovcov, akúkoľvek vinu popierajú.

Na začiatku procesu bolo v pojednávacej miestnosti viac ako 40 novinárov, na poriadok dohliadalo sedem kukláčov a šesť policajtov. Keď sa R. Lališ postavil, aby niečo povedal súdu,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy objednávka, Pavol Rusko, vražda