Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Von der Leyenová chce navrhnúť nový pakt o migrácii

02.08.2019, 20:23 | TASR

Dezignovaná predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová v piatok počas návštevy Ríma povedala, že chce navrhnúť nový pakt o migrácii a azyle. Informovali o tom agentúry ANSA a DPA. Von der Leyenová počas stretnutia s talianskym premiérom Giuseppem Contem podľa agentúry ANSA povedala, že chce „navrhnúť nový pakt o migrácii a azyle“.

  • Tlačiť
  • 8

„Potrebujeme riešenie. Chceme, aby naše postupy boli efektívne a účinné, ale zároveň aj ľudské,“ uviedla v spoločnom vyhlásení.

Neprehliadnite

Von der Leyenová podľa DPA hovorila aj o „veľkých výzvach“ a v tejto súvislosti spomenula migráciu, ktorá je pravidelným predmetom sporu medzi Bruselom a Rímom, hospodársky rast a klimatické zmeny.

„Musíme nájsť udržateľné riešenia a odpovede,“ povedala bývalá nemecká ministerka obrany.
Von der Leyenová v Taliansku pokračovala v sérii ciest po členských krajinách EÚ s cieľom získať podporu a doladiť svoj politický program predtým, ako sa 1. novembra oficiálne ujme funkcie.

Po svojom zvolení navštívila Chorvátsko, Poľsko a Francúzsko a stretla sa s politickými predstaviteľmi Maďarska a Španielska. Pálčivou témou členských krajín EÚ je migrácia. Von der Leyenová vo štvrtok uviedla, že sa s maďarským premiérom Viktorom Orbánom, ktorého prijala v Bruseli, zhoduje na potrebe „nového začiatku a pragmatických riešení“.

  • Tlačiť
  • 8