Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Von der Leyenová prešla. Stane sa prvou ženou na čele Európskej komisie

16.07.2019, 19:46 | TASR

Ursula von der Leyenová sa od 1. novembra stane prvou ženou na čele Európskej komisie (EK). Podľa zdrojov tlačovej agentúry DPA o tom rozhodli v utorok večer poslanci Európskeho parlamentu (EP).

  • Tlačiť
  • 14

Tagy

EP

 Nový predseda EP David Maria Sassoli uviedol, že za von der Leyenovú hlasovalo 383 zo 747 prítomných poslancov, proti sa ich vyslovilo 327 a 22 sa zdržalo hlasovania.

Neprehliadnite

Von der Leyenová v stredu končí vo funkcii nemeckej ministerky obrany. Funkcie predsedníčky Európskej komisie sa ujme 1. novembra a žezlo prevezme od Jeana-Clauda Junckera.

Aktualizované o 21:41: 

Nadchádzajúca predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová sa v utorok po svojom zvolení do tejto funkcie poďakovala poslancom Európskeho parlamentu (EP) za dôveru, ktorú do nej vložili.

„Dôvera, ktorú ste do mňa vložili, je dôvera, ktorú ste vložili do Európy... Je to veľká zodpovednosť a moja práca sa začína teraz,“ citovala U. von der Leyenovú agentúra DPA. Nemecká politička medzitým na Twitteri napísala „Ďakujem“ v 24 jazykoch.

U. Von der Leyenová zároveň vyzvala EP, aby s ňou „konštruktívne spolupracoval“ na budovaní zjednotenej a silnej Európy.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy EP