Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vopred jasný víťaz? Matečná vyberá šéfa tatranských lesov z dvoch kandidátov

05.06.2019, 12:30 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Po nevydarenom výberovom konaní na nového riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u z polovice februára skúsi ministerstvo pôdohospodárstva vybrať nového šéfa znova. Prihlásili sa dvaja kandidáti, súčasný dočasný riaditeľ Maroš Petrík a lesník Juraj Piecka.

  • Tlačiť
  • 0

Boj s lykožrútom, veterné kalamity, sucho, požiare aj povodne. To všetko sú výzvy, ktoré podľa ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej zo SNS čakajú na nového riaditeľa Štátnych lesov Tatranského národného parku (TANAP). Po tom, ako v januári nečakane na čele tejto organizácie skončil riaditeľ Pavol Fabian, ministerstvo narýchlo vybralo nového šéfa, developera Rastislava Huttu.

Proti jeho vymenovaniu do funkcie sa však zdvihla vlna odporu a ministerka napokon ustúpila. V polovici mája teda ministerstvo vyhlásilo nové výberové konanie, do ktorého sa prihlásili dvaja záujemcovia.

Neprehliadnite

Prvým je Maroš Petrík, ktorý je dnes dočasne poverený riadením Štátnych lesov TANAP-u. Druhým neznámy lesník Juraj Piecka, referent poľovníctva poverený vedením výrobno-technického úseku odštepného závodu Lesov SR v Šaštíne.

Kde sú kritici?

„Žiaden z kritikov, ktorí sa v minulosti vyjadrovali negatívne na adresu Štátnych lesov TANAP-u, záujem o riadenie organizácie neprejavil,“ konštatuje agrorezort v tlačovej správe, ktorú poslal do médií. Inštitúciu za jej postoj k ochrane prírody a ťažbe dreva v národnom parku dlhodobo kritizujú najmä ochranári.

„Za týchto podmienok nikto normálny sa na takú pozíciu neprihlási,“

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Gabriela Matečná, riaditeľ, TANAP, Tatry

Diskusia (0 reakcií)