Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vráť sa na Slovensko: Vláda chce pracujúcich v zahraničí nalákať späť domov

18.06.2018 | SITA

Diskusia (17 reakcií) Pravidlá diskusie

18.06.2018 | rosma

Tí, ktorí išlo pracovať do zahraničia preto, aby si zarobili na rozbeh kariéry doma, alebo kúpu bytu/domu sú už dávno nazad a väčšinou majú založené rodiny a zázemie blízko známych a príbuzných. Tí, ktorí utiekli pred exekúciou, zlými vzťahmi s rodičmi, príbuznými a susedmi ako aj tí, ktorí urobili reštart života a pretrhli naschvál kontakty s domovom + príživníci bohatých sociálnych systémov Švédska, Rakúska, GB, Dánska a Nórska nazad nikdy neprídu a nechcú. Potom ostáva kategória LGBTI + večných cestovateľov bez cieľu založiť si domov a rodiny, neschopní plniči skladov, utieračky zadkov, hipsterov na tráve a čašníčiek, ktorí majú radi život vo veľkomestách a nočný spôsob života, bývajúci aj 10 v jednom prenajatom dome na prednestí. Títo sa tiež neplánujú vrátiť. Vyhovuje im anonymita a život v prítomnosti. Vrátia sa až vtedy, keď budú potrebovať slovenskú lacnú zdravotnú starostlivosť. Len aby si na ňu stihli ušetriť. Lebo bez detí si aj tú opatrovateľku budú musieť zacvakať z vlastného. Škoda peňazí daňových poplatníkov na takéto akcie. Treba sa starať o tých, kto tu žije a hlavne platí dane a vytvára HDP. A nie o ekonomických emigrantov!

18.06.2018 | jannys

Platiť dane Banánovej republike, aby mal ZDER asociál čo rabovať ? ! ?

18.06.2018 | @@@

a ked nebude smer pri moci potom mame platiť dane alebo taktiež nie ??? alebo potom to už bude ok halvne že to nejde kamartom smeru ale ide inym kamaratom teraz tym našim :D

19.06.2018 | rosma

Niektorí si myslia, že keď sa nebudú platiť dane, zlepšia sa služby štátu. Je to podobná úchylnosť ako drobný podnikateľ platiaci minimálku zamestnancom, voziaci sa na aute na 80.000 € a chváliaci sa, ako si všetko dokáže zarátať do odpočítateľných položiek a nadávajúci zároveň na nevyhovujúci stav ciest v krajine, kde žije a podniká. A poznám takých veľa. Pokiaľ sa tento postoj nezmení, Slovensko rýchlejšie napredovať nebude.

18.06.2018 | shaggy

Pán závistlivec, zabudol si ešte na skupinu, ktorá odišla, lebo na tom nie je nič zlé. Majú rodiny, dobrú prácu a zarábajú viac, než ty kedy budeš vedieť spočítať.
Btw, nie každý chce mať rodinu. Ja viem, je to naša kresťanská povinnosť a bla bla bla. Ale to, že ty preto nemáš pochopenie, je iba tvoj problém, nie ich. Ja ťa tiež neodsudzujem za to, že piješ Lidl pivo a pri slovenskej hymne cítiš takú hrdosť, ako keby si ty sám niečo dokázal (čo si samozrejme nie).

18.06.2018 | @@@

takže predsa si homosexual :D :D :D

19.06.2018 | shaggy

Prepáč @@@, nie som. Musíš skúsiť zbaliť niekoho iného.

rosma - sranda, že vnútorný pokoj mi želá ten, čo závidí a nenávidí všetkých, čo sú lepší, než on :)

20.06.2018 | rosma

Problém je, že ťa nepoznám, takže neviem, čo by som mal asi tak závidieť. Ale ty mňa evidentne poznáš, keď spomínaš nenávisť :-) A poznáš ten o trafenej husi, čo zagágala?

19.06.2018 | rosma

Shaggy sa našiel v zrkadle a hneď zhodnotí, že kto neodišiel do zahraničia, musí automaticky piť pivo z Lidla a nič nedokáže :-) Aké prízemné a hlúpe. Ale ja mám problém, pretože mám normálny život, normálnu prácu a normálnu rodinu. Želám ľudom ako shaggy, aby konečne našli vnútorný pokoj a zistili, čo je v živote podstatné a čo má zmysel.

19.06.2018 | šumný parobok

Pekne pomenované skupiny. Súhlasím.

19.06.2018 | sano b

dobre napisane!

18.06.2018 | dmm

Veľa ich odišlo do fungujúcich krajín, asi ťažko sa vrátia do bordelu ktorý tu Ficot a SMER-u vybudoval. Nejde len o peniaze ale aj kvalitu života a tam Slovensko žalostne zaostáva.

18.06.2018 | jannys

A na čo ich chcú nalákať ? ! ? Na tie almužny, minimálne mzdy a istoty 0 % ? ! ?

20.06.2018 | rosma

No pokiaľ je niekto schopný pracovať na Slovensku iba za minimálku, je asi nevzdelané tupelo, nič poriadne nevie robiť a je pre neho lepšie, keď tú minimálku berie tam, kde je vyššia. I keď pochybujem, že by si s minimálkou mohol vyskakovať vo vyspelej krajine, kde sú podstatne vyššie životné a zdravotné náklady.

19.06.2018 | olivertwist

až keď ZLODEJSKO prestane byť MAFIÁNSKYM ŠTÁTOM, keď koaliční zlodeji a podvodníci budú vo väzení !

19.06.2018 | Roman Kanala

Ja by som sa tam bál vrátiť. Všetko je príšerne spolitizované a kto sa znepáči blahorodiam, len ho poťahujú na kalíciu. Kto ochorie, zomrie. Všetky úrady sú tam preto, aby šikanovali a buzerovali. Chcieť aj ten najbezvýznamnejší papier znamená pol dňa. Na súde treba dať bakšiš, inak je človek potrestaný za protislovenský postoj. Zas ak donesiem lekárovi fľašu, už to je úplatok. Môjmu ženevskému doktorovi som doniesol obed, lebo sa mi posťažoval, že nemal čas ani jesť. Nemal som z toho nič, lebo mi posiela faktúry ako predtým a sú to stovky frankov za každé vyšetrenie. Na Zlodejsku by to už mala kalícia.

Okrem toho štátom organizovaný zločin je to najhoršie, čo môže existovať. Niečo podobné bol predošlý socík, mečiarizmus, alebo je to Ukrajina, Vietnam či Rusko. Kto v tom nevie prežiť, neprežije. Nehovoriac o tom, že platy sú tam ako vreckové na pivo. Jediné pozitívum je, že sú tam pekné a lacné zvieratká.

19.06.2018 | m402sk

A teraz tu druhu kapitolu rozpravky "Na Slovesnku sa mam lespie ako vsade inde na svete" poprosim :)