Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vraždu Kuciaka si objednal Kočner, vypovedal jeden z obvinených

03.10.2018, 22:22 | bb | © 2018 News and Media Holding

Vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka si objednal kontroverzný podnikateľ Marián Kočner. Vypovedal tak jeden z obvinených v prípade vraždy Zoltán A. Informáciu priniesol Denník N, ktorý sa odvoláva na zdroje z prostredia vyšetrovania. M. Kočnera následne v utorok premiestnili z Justičného paláca do väznice v Leopoldove.

  • Tlačiť
  • 33

M. Kočnera z objednávky vraždy zatiaľ neobvinili a polícia proti nemu zbiera ďalšie dôkazy, dodáva denník N.

Zoltán A., ktorého spoluprácu s políciou naznačil v pondelok aj dozorujúci prokurátor, podľa denníka vo výpovedi uviedol, že „to, že si vraždu objednal Kočner, mu povedala Alena Zs., ktorá sa s objednávkou obrátila naňho.“

Aktualizované 4.10. o 11:20: Informáciu, že Zoltán A. označil vo výpovedi za objednávateľa vraždy M. Kočnera, mala potvrdiť pre TV Markíza aj obhajkyňa Zoltána A. Lívia Kňažíková. O tom, v akom vzťahu bol jej klient s Alenou Zs., vraj nevie. Potrdila aj informáciu, že spolupracuje s vyšetrovateľmi. Portál tvnoviny.sk neskôr spresnil, že L. Kňažíková povedala, že zverejnené informácie sú „vo veľkej miere pravda." 

Aktualizované 4.10. o 09:50: Polícia tieto informácie nekomentovala. „S otázkami je potrebné sa obrátiť na Úrad špeciálnej prokuratúry,“ reagovala pre TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Alena Zs. už čelí obvineniu z objednania vraždy. Podľa medializovaných informácií sa má bližšie poznať s M. Kočnerom, podnikateľ mal v minulosti využívať jej tlmočnícke služby z taliančiny.

M. Kočner to prostredníctvom svojho advokáta, rovnako ako informáciu, že je krstným otcom jej dcéry, poprel.

Neprehliadnite

Podľa pondelňajšieho vyjadrenia prokurátora si obvinený Zoltán A. „vyhodnotil rozsah poznatkov voči nemu a rozhodol sa akceptovať situáciu, v ktorej sa ocitol, a tak bol ústretovejší k orgánom činným v trestnom konaní.“

Na otázky, či za vraždou môže stáť M. Kočner dozorujúci prokurátor reagoval: „Zatiaľ neriešime pána Kočnera, riešime štyroch obvinených. Takéto otázky sú predčasné a pokiaľ je Kočner vo väzbe pre iné trestné činy, tak to my neriešime.

J. Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára. Tieň podozrenia padol na M. Kočnera už krátko po objavení tiel, nakoľko sa podnikateľ novinárovi v minulosti vyhrážal. J. Kuciak o ňom opakovane v svojich článkoch písal a vlani v septembri podal po telefonickom rozhovore s Kočnerom na neho trestné oznámenie pre vyhrážanie. Polícia ho ale stíhať nezačala a čin neklasifikovala ani len ako priestupok. J. Kuciak na sociálnej sieti napísal, že sa mu M. Kočner vyhrážal, že bude zbierať špinu na neho a jeho rodinu.

Okrem Zoltána A., ktorý spolupracuje s políciou, a Aleny Zs. sú zatiaľ v prípade vraždy obvinení aj Tomáša Sz., ktorý mal vraždiť, a Miroslav M., ktorý podľa polície robil šoféra.

  • Tlačiť
  • 33

Tagy Marian Kočner, vražda Jána Kuciaka