Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vybrané redakcie dostanú 57 terabajtov dát k vražde Kuciaka

22.11.2019 | TASR

Diskusia (14 reakcií) Pravidlá diskusie

23.11.2019 | Julo 2018

Medzinárodná novinárska organizácia Projekt na sledovanie korupcie a organizovaného zločinu (OCCRP) poskytne vybraným redakciám 57 terabajtov dát z vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka.

V nasledujúcich mesiacoch hodlá centrum dať dáta k dispozícii zodpovedným médiám, ktoré spĺňajú najvyššie etické a žurnalistické štandardy.

OCCRP taktiež považuje za možné, že pred budúcoročnými parlamentnými voľbami budú skorumpované média tvrdiť, že majú prístup k vyšetrovaniu. Ich archív chce poslúžiť ako dôveryhodný verejný zdroj, ktorý potvrdí pravdivé tvrdenia a vyvráti dezinformácie a lži týkajúce sa vyšetrovania.

Tieto tri citáty ukazujú ako je to s " získavaním informácií " médiami, nakladanie s nimi . Kto rozhodne o tom ktoré sú skorumpované a ktoré nie? Ich majitelia alebo " mecenáši "? Keď im ide o " dôveryhodný verejný zdroj ", tak by mali hlavne zverejniť všetko komplet na internete s voľným prístupom , ako aj meno a pracovnú pozíciu tej osoby ktorá im dáta poskytla. Vyšetrovanie nie je u konca, lebo doteraz sú všetci ( dokonca aj tí čo sa priznali ) len obvinení ale nie odsúdení . Niekto tu zase sa ide hrať na " spravodlivosť a súdnu moc ". Je smutné že sa Trend ako ekonomický znížil k uverejneniu takejto informácie . Ale pravdepodobne majiteľ to prikázal, lebo ak by to bolo na plus , tak asi by komentáre od ľudí ľahko neprehltli.

23.11.2019 | Roman Kanala

Ktoré médium je skorumpované a ktoré nie? To vidí každý. Pravda Kali & Bejby otvorene pracuje pre organizovaný zločin, falšuje, manipuluje podvádza zavádza. Hlavné správy? Kočner sa chvastal majetkovým podielom.

Tento krok novinárskej organizácie vypálil rybník tým, ktorí rozmetaním vyšetrovacieho tímu chceli chrániť oligarchov v pozadí. Stovky malých Kuciakov začnú rozpletať klbko a toto už Fico, Kali, Saková nebudú vedieť zastaviť.

23.11.2019 | king01

Zabudol si na prvom mieste Denník N, Sme atď keď si človek chce prečítať niečo a urobiť si názor tak z každého niečo a hlavne už zo zahraničia, lebo čo denník na Slovensku to len hoax

23.11.2019 | youri

a co media vlastnene Pentou? Pripomen mi, kto to popijal Colu s Ficom? Vies, ta Penta, ktora moze za to, ze Slovensko ani inak nenazves, len Zlodejskom. Alebo snad veris tomu, ze ta Penta kupila SME a Trend, aby pravdivo a neskreslene informovala ludi? Poznas snad na Zlodejsku lepsie organizovanu skupinu zapletenu do korupcie ako je Penta?

23.11.2019 | equilibriums

A kto je ten oprávnený, že povie, ktoré médiá sú zodpovedné a ktoré nie? Nechajme to na čitateľov a nerobme z nich nesvojprávnych. Alebo zodpovedné médiá sú tie, ktoré na Slovensku vlastnia oligarchovia, či už je to napr. Penta, spoločnosť, kde čelný predstaviteľ je možným objednávateľom vraždy?

23.11.2019 | Roman Kanala

Keď dám cukrík dobrým deťom, sám rozhodnem, ktoré deti si dobré a ktoré nie. Žiadnych čitateľov do toho netreba pliesť, je to môj cukrík a dám ho, komu chcem.

K darovaniu cukríka netreba zostavovať panel odborníkov ani ústredný výbor pre cukríky. Mám cukrík, som slnko, som mesiac, som boh, ktorý zostúpil na Zem a svoj cukrík dám, komu chcem. Kapiš?

23.11.2019 | youri

a zabudol si na "Koho cukrik jes, toho piesen spievaj". A najlepsie je zapijat cukriky Colou.

24.11.2019 | Roman Kanala

Penta by tie dokumenty nerozdávala, ale schovala.

24.11.2019 | youri

a preto ich treba dat Pente. Co myslis, dostanu SME a Trend cukriky?
Ved uvidime, co je OCCRP za organizaciu podla toho, ktore media podla nej splnaju najvyssie eticke a zurnalisticke standardy.
Co by sa stalo, keby tie dokumenty boli verejne pristupne hocikomu. Hocijakemu blogerovi napriklad? Komu a ako by to uskodilo?

24.11.2019 | Roman Kanala

Európsky parlament začal ponúkať stáže venované Jánovi Kuciakovi
Parlamentné listy 13. 11. 2019 8:24
Európsky parlament (EP) začal ponúkať stáže, ktoré sú venované pamiatke zavraždeného slovenského novinára Jána Kuciaka. Informoval o tom v utorok EP

https://www.parlame...

24.11.2019 | PaloK

"Počas vyšetrovania vraždy novinára zozbierala polícia 57 terabajtov dát, ktoré OCCRP získalo. "

AKO tie dáta sískali OD POLÍCIE?

Opakujem. AKÝM SPOSOBOM získali tie dáta OD POLICIE? To akože Polícia SR si losovaním vybrala nejakú anonymnú organizáciu a odovzdala jej disky s dátami?

To nikoho nezaujalo? Nikoho tu netrápi, že z vyšetrovania stále unikajú (dez)informácie, pravidelne sa objavujú stále v tom istom plátku. A teraz sa snažia vytvoriť dojem, že nejaká anonymná organizácia, o ktorej doteraz nebolo počuť, zázračne získala 57 TB dát od Polície SR, a bude ešte rozhodovať, kto je hodný prístupu k týmto dátam?

24.11.2019 | Roman Kanala

Aj čin inak trestný, ak odvracia väčšiu hrozbu a je vo verejnom záujme, je legitímny. Kalícia ututláva v službách mafie, prokuratúra je paralyzovaná, vyšetrovanie sa deje vďaka novinárom. Vďaka za to. Posledný zákop, posledná obrana pred totalitou.

24.11.2019 | al0

no ty budes urcite jeden z tych, co Kocnerovu Threemu nazyvaju "udajnou"

24.11.2019 | Roman Kanala

Určite tie dáta netreba dávať Uhríkom, urobia z nich omaľovánku a leporelo

https://svet.sme.sk...