Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obed v státisícoch je za babku, ak oproti sedí Warren Buffett

07.06.2016, 10:33 | ČTK

Na stránkach internetovej aukčnej siene eBay začala tradičná charitatívna aukcia obeda s finančníkom a filantropom Warrenom Buffettom. Výťažok z aukcie, ktorá sa tento rok koná už po sedemnástykrát, získa rovnako ako v uplynulých rokoch nadácia Glide Foundation zo San Francisca.

  • Tlačiť
  • 0

Aukcia obeda s majiteľom firmy Berkshire Hathaway má zatiaľ deväť záujemcov a najvyššia ponuka je tesne nad 200-tisíc amerických dolárov. Do konca aukcie však ostáva ešte dlhá doba, končiť má v piatok v noci miestneho času, teda v sobotu 04:30 SELČ, uviedla agentúra Reuters.

Od roku 2008 mala konečná čiastka vždy viac ako šesť núl a rekordná bola v roku 2012, keď anonym za obed zaplatil takmer 3,457 milióna dolárov. Vlani sa obed vydražil za 2,35 milióna dolárov.

Nadácia Glide Foundation poskytuje sociálne služby chudobným a bezdomovcom v San Franciscu. Z predchádzajúcich 16 aukcií už získala približne 20,2 milióna dolárov. Peniaze používa na financovanie rôznych programov pre znevýhodnených. S nápadom usporiadať takúto aukciu prišla Buffettova prvá manželka Susan.

Víťaz bude s W. Buffettom obedovať v reštaurácii Smith & Wollensky v newyorskej obchodnej štvrti Manhattan. Môže si so sebou priviesť sedem priateľov a s investorom stráviť niekoľko hodín v rozhovore na akúkoľvek tému. Jedinou výnimkou sú budúce investície Buffetta alebo jeho firmy Berkshire Hathaway.

85-ročný Buffett je tretím najbohatším mužom planéty. Časopis Forbes jeho majetok odhaduje na 66,8 miliardy dolárov. Takmer všetok svoj majetok sa Buffett rozhodol dať na charitu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy aukcie, eBay, Warren Buffett

Diskusia (0 reakcií)