Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výpravcovia či výhybkári. ŽSR chýbajú ľudia najmä na západe

12.03.2019, 11:08 | TASR

Železniciam Slovenskej republiky (ŽSR) chýbajú aktuálne zamestnanci na prevádzkových pozíciách. Z celkového počtu 1 900 výpravcov chýba 85. Médiá o tom v utorok informovali ŽSR.

  • Tlačiť
  • 4

Ďalšou nedostatkovou profesiou je návestný majster (45 neobsadených miest) či traťový robotník (41 chýbajúcich zamestnancov). „Na trhu práce tiež hľadáme takmer 40 elektromontérov či 30 výhybkárov,“ doplnil hovorca železníc Michal Lukáč.

Podobne ako komerčné firmy, aj štátny manažér infraštruktúry najviac potrebuje doplniť stavy na západe Slovenska. Najvyšší počet neobsadených miest eviduje najmä v bratislavskom, trnavskom, nitrianskom a trenčianskom regióne.

Podľa riaditeľky Odboru riadenia ľudských zdrojov ŽSR Gabriely Gajdošovej firma vyvíja veľkú iniciatívu v nábore nových zamestnancov, aj v duálnom vzdelávaní a štipendijnom programe ŽSR.

Neprehliadnite

„Náborové aktivity sú zamerané najmä na cielené získavanie zamestnancov do prevádzkových pozícií, s čím úzko súvisí inzerovanie voľných pracovných pozícií na webových portáloch, účasť na pracovných veľtrhoch a kariérnych podujatiach,“ konkretizovala G. Gajdošová.

Železnice aktívne oslovujú uchádzačov o zamestnanie na náborových dňoch v areáloch staníc, aj študentov končiacich štúdium na stredných odborných školách s možnosťou získať zamestnanie v stabilnej firme. Priemerná mzda v ŽSR aktuálne dosahuje úroveň 1 049 eur.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy personalistika, plat, vlaková doprava, ŽSR