Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výpravcovia či výhybkári. ŽSR chýbajú ľudia najmä na západe

12.03.2019 | TASR

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

12.03.2019 | salamoon

myslim, ze zaujemcov nezaujima nejaka priemerna mzda v spolocnosti (obzvlast v dnesnom svete, kde si manazmenty a par dalsich ziju vlastnu ligu), ale konkretna mzda na tej ktorej konkretnej pozicii.. za 700brutto a pod. cifry sa pri dnesnych zivotnych nakladoch ani niet comu cudovat..

12.03.2019 | Niless

Hmmm....ako to len vyriesit. Co keby preplatime tym co cestuju zadarmo vlakom "vyhybkove poukazy", nimi sa bude dat kupit vlastny vyhybkar ked budete cestovat vlakom a budete chciet mat istotu ze Vas vlak neroztrhne na polovicu. Ale budu vyhybkari zadarmo.
Mozno by este slo urobit zo ZSR socialny podnik, kde by okrem nas dotovala miesta aj EU, kde riaditelia su neschopni.

Moznosti je vela, len si vybrat.

12.03.2019 | cigereje

odhliadnuc od uštipačných kydov typu "vlaky zadarmo" a pod., je toto prejav, v akom stave sa železnice nachádzajú, možno že ani nie tak z vlastnej blbosti, ale z blbosti štátu. Milióny z rozpočtu EÚ sa mohli venovať na modernizáciu, ktorá by okrem iného aj znížila nároky na počty pracovníkov, no peniaze sa radšej nechali prepadnúť pre našu hlúposť.

Pozrite sa, koľko km železníc z peňazí EÚ stihli zrekonštruovať Poliaci, Česi, Maďari... máme sa za čo hanbiť. Veď sme ledva reonštruovali necelých 200 km od Rače pred Žilinu, okrem úseku Púchov - Pov. Bystrica... severná trasa je ešte ako tak použiteľná, no južná je katastrofa, s ktorou sa vôbec nič nespravilo: z Blavy do B.Bystrice máme viacej ako spolovice jednokoľajku, kde sa niekde nedá rýchlejšie jazdiť ako 60 km/h. Fakticky celý južný ťah je strašne úbohý a pochybujem, že by sa to stihlo ešte niekedy zmodernizovať za tých podmienok, aké sme mohli pred pár rokmi využiť....

13.03.2019 | handlovčan

Nemôžme sa diviť keď ministrom dopravy je učiteľ telesnej výchovy.Títo somári ,čo to akože riadia,dovedú železnice do stavu,že žiadny iný prepravca ani nebude mať záujem jazdiť napr.po trati Bratislava -Zvolen.