Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vyšetrovatelia ešte neoddychujú. Obvinili Kisku v kauze KTAG

06.12.2019, 11:39 | TASR

Ani poriadne nedozneli správy o tom, že polícia obvinila Roberta Fica a už sa vyšetrovatelia zamerali na ďalšieho politického previnilca.

  • Tlačiť
  • 19

Polícia obvinila bývalého prezidenta a predsedu strany Za ľudí Andreja Kisku v súvislosti s kauzou KTAG. Píše o tom denník SME. Odvoláva sa na dva zdroje, zrejme z prostredia polície alebo prokuratúry.

Už začiatkom tohto roka padlo prvé obvinenie v kauze – policajti vtedy obvinili konateľa spoločnosti KTAG Eduarda Kučkovského. 

KTAG financovala predvolebnú kampaň Andreja Kisku v súboji o prezidentský palác. Najmä v roku 2014. Financie si neskôr dala do nákladov a uplatnila si vratku DPH vo výške 155 633 eur. Daniari vratku nevyplatili, ale vyšetrovateľ aj tak deklaruje, že ide o trestný čin – žiadosť o neoprávnenú vratku. Podľa polície sa na ňu nevzťahuje účinná ľútosť.

Kiska bol konateľom firmy v rovnakom čase ako Kučkovský. Jeho brata Jaroslava zatiaľ polícia neobvinila.

Exprezident označil svoje obvinenie za „špinavú politickú kampaň“. Uviedol to v stanovisku, ktoré poslal médiám v súvislosti s jeho obvinením pre daňovú kauzu firmy KTAG.

„Moje obvinenie je špinavá politická kampaň. Je dôkazom politického vydierania a mafie, ktorá ovláda Slovensko. Fico ma pred tým varoval, keď som ho odmietol dať na ústavný súd. Ešte ako prezident vo februári som takýto postup Ficovej polície avizoval,“ tvrdí.

Kiska poukázal na to, že polícia pri vyšetrovaní jeho firmy vymenila za dva roky troch vyšetrovateľov. „Prví dvaja nevideli dôvod na žiadne stíhanie. Našli si tretieho. Toto potrebuje ďalší komentár?“ doplnil. Tvrdí, že Fico hrá vabank a ide mu o všetko.

„Nikdy ma nezastrašil, hoci to skúša dlhé roky,“ zdôraznil.

Pýta sa, prečo nie sú obvinení napríklad aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör, bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka, exminister financií za Smer-SD Ján Počiatek či bývalý predseda SNS Ján Slota v súvislosti s ich kauzami.

Polícia obvinenie zatiaľ oficiálne nepotvrdila.

  • Tlačiť
  • 19

Tagy Andrej Kiska, KTAG