Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vzbura na IT škole. Učitelia hrozia ostrým štrajkom

13.01.2020, 13:07 | Tomáš Nejedlý | © 2020 News and Media Holding

Zamestnanci Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave vyhlásili štrajkovú pohotovosť. Cieľom sú férové voľby do zastupiteľstva školy. Ak vedenie školy ich požiadavky nesplní, hrozia ostrým štrajkom.

  • Tlačiť
  • 1

Boj o lukratívnu IT fakultu pokračuje. Zamestnanci Fakulty informatiky a informačných technológií STU vyhlásili štrajkovú pohotovosť. Cieľom mimoriadneho opatrenia je presvedčiť nové vedenie školy, aby zabezpečilo slobodné a demokratické voľby do akademického senátu bez ovplyvňovania ich výsledku. V prípade nesplnenie požiadaviek vyhlásia neobmedzený ostrý štrajk.

Pracovníci v štrajkovej pohotovosti podozrievajú nového dekana Ivana Kotuliaka, že podniká kroky, aby sa voľby do akademického senátu fakulty skončili v jeho prospech. „Medzi tieto kroky patrí predovšetkým navýšenie počtu oprávnených voličov tesne pred konaním volieb o celkovo 18, teda takmer o 40 percent. Viacerí boli prijatí na výskumné pozície aj bez potrebnej kvalifikácie,“ uvádza sa vo vyhlásení pohotovosti. „Ak nepočítame novoprijatých ľudí, štrajkovú pohotovosť písomne podporila viac ako polovica zamestnancov školy,“ uviedol bývalý prodekan školy Peter Pištek.

Zdroj: Miroslava Spodniaková

FIIT STU je najprestížnejšia IT fakulta na Slovensku. Absolventi tejto školy majú po prechode na trh práce najvyššie nástupné platy. Škola spolupracuje s výraznými subjektmi slovenskej ekonomiky ako Eset, Pixel Federation či Sygic.

Doterajšie vedenie školy na čele s Máriou Bielikovou sa tiež snažilo

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy IT, štrajk, vysoké školy, vzdelávanie