Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Warrenová rozzúrila Gatesa. Miliardárom by chcela radikálne zvýšiť dane

08.11.2019 | Jaroslav Fabok

Diskusia (18 reakcií) Pravidlá diskusie

08.11.2019 | zakaznik

"Po vyhlásení demokratky začal počítať, koľko by mu po zavedení novej dane zostalo na konte."
- výborná formulácia na antiekonomické médium. Určite má svoj majetok na bankovom konte v USD. HAHA.
Návrh tej komunistky má okrem protiustavnosti ešte jeden problém. To sa bude majetok každý rok auditovať?
Ak bude treba zaplatiť daň, bohatí budú predávať svoje podiely (každoročne), nehnuteľnosti. A kto ich bude od nich kupovať? Tipujem FED.
Táto komunistická mánička zlikviduje dolár a celé USA skôr, než si dnes vie ktokoľvek predstaviť.

08.11.2019 | al0

"cele USA" uz uspesne likviduju republikani - stredna trieda vymiera, spolocnost je rozdelene na horne 1% ktore ma trestnopravnu imunitu a viac bohatstva ako dokaze vobec vyuzit, a otrokov ktori cely zivot splacaju dlhy za studium (kedze studium zadarmo by bol "socializmus") a zdravotnu starostlivost (kedze verejne zdravotnictvo je tiez "socializmus"). Late stage kapitalizmus v praxi.

...a poniektorym miliardarom to uz doslo

https://www.nytimes...

08.11.2019 | martin33

Aj u nas by sa zislo na niektorych odboroch (politologia, socialna praca, masmedialne studia, ...) zaviest platene studium. Okrem toho, ze by sa usetrili statne peniaze na produkciu zbytocnych absolventov, by bolo aj viac "materialu" pre "sugar daddies" :-)

08.11.2019 | NCRD

Rusáci sa len smejú. Ale úprimne, už začínam chápať Gerarda depardieu , že sa vykašlal na sockársku európu. A rovnako to bude aj v USA.

Minule bol vo FORBESe dobrý článok - ukazovali tam paralelu medz zdaňovaním a poklesom rozvoja. Čím vyššie zdanienie, tým horšie pre krajinu.

Uviedli aj niekoľko prípadov konkrétne a div sa, boli to vždy jasné etapy kedy USA zažila pokles :)

08.11.2019 | @@@

takže teraz sa usa bude len dariť ked trump poznižoval dane bohatym ....alebo sa dariť bude len bohatym ...ale čo tam po ostatnych stači že priemer bude rast to že z narastu priemeru budu bežny a chudobny mať h.vno neprekaža hlavne že sa nabalia bohaty ved aj doteraz to tak bolo :D

08.11.2019 | NCRD

Ja byť Gatesom, tak sa vyseriem na celú charitu. Na čo? Aby prišla komunistka a znova nastrkovala ruku?

Okamžite by som si previedol všetky peniaze do zahraničia - Monako, Lichtenštajsko alebo podobne. Za tie peniaze čo dá do charity ročne, by mi udelili čestné štátne občianstvo - asi najčestnejšie v celej histórií :D Postavil by som im nový parlament a ešte by mi aj niečo ostalo. A mal by som pokoj.

A kašlal by som na nich, v dnešnej dobe nie je problém mať banku v Lichtenštajnsku a za par dolárov si čerpať cez platobnú kartu aj z USA.

08.11.2019 | Money

Demokratka. Samo za seba hovorí. Netto vyhánanie vlastných úspešných občanov, aby sa zriekli občianstva, kedže US ma tax system založený na okradnutí každého cez občianstvo

Nech US GOVERMENT nekupuje produkty MS. Nepodporujte MS v štátnej sfére.
Ved v USA majú najkonkurenčnejšie prostredie na svete, tak čo keby štát začal šetriť.
Ale je pravda, že ked začnú šetriť, tak hned vidno, čo všetko beží iba na dlh.

.... neo-komunisti. Možno aj sociálná demokratka.

08.11.2019 | Ivan475

Trump sa pri takejto konkurencii ani nezadýcha pri kampani :D demokratov bude voliť pár vyhúlencov z kalinformie, čo si myslia, že sú pupok ameriky a po voľbách sa zas budú čudovať ako im redneci zas nakopali prdel..

08.11.2019 | Brano L.

Tiež si myslím. celkovo spomínaná trojica adeptov na prezidenta predstavuje úbohosť Demokratickej strany.
Svojimi radikálnymi postojmi len nahrávajú Trumpovi, ktorý je nešťastím pre republikánov aj pre USA.
Namiesto toho, aby sa v Demokratickej strane snažili byť príťažliví aspoň pre časť voličov, tak robia všetko proti tomu.

08.11.2019 | al0

Prave Warren a Sanders su najpritazlivejsi pre verejnost, a ked hocikto z nich postupi z primariek, Trump nema sancu.

Co ale skor hrozi je, ze podobne ako s Clintonovou, demokrati znovu postavia nejakeho sterilneho korporata ako Bidena alebo Bloomberga a ludia ktori uz chcu konecne zmenu, sa znovu vykaslu na volby.

09.11.2019 | youri

ludia, ktori chcu zmenu? To hovoris o zavedeni socializmu? Nevadi, mozno aj oni budu na konci storocia oslavovat 30 vyrocie toho, ako sa toho svojho socializmu, ktory zacal Warrenovou alebo Sandersom, zbavili.

08.11.2019 | @@@

ja som to pisal už v minulosti ....že bohaty ludia si mali kupiť nejaku čast krajiny alebo nejaky štat a tam sa všetci prestahovať a nevpustiť tam žiadneho bežneho ani chudobneho človeka ...potom by svoje bohatstvo tam mohli zveladovať až k tisic nasobkom dneška :D

tak kde je problem ?....mať tolko penazi majetku a nemať vlastny štat kde by dane neexistovali a ani bežny a chudobny ludia by neboli ved ti bohačom prekažaju najviac takže ked im tolko prekažaju je toto jedina ich cesta :D :D ....alebo sa niečoho boja ?....boja sa mať vlastny štat ? :D :D :D :D

:D :D :D nln

09.11.2019 | PeterKN

Podla mňa by väčšina bohatých nemala strach vlastniť vlastný štát.
Je to teda k.rva nereálne,to čo im dopraješ v nádeji,že tam pokapú hladom...
Ale čisto hypoteticky ak by existoval neobývaný kus pevniny,kde by sa to tak mohlo zrealizovať po tvojom,si stejne myslím,že všetky peniaze by “ boháči”neminuli na kúpu štátu ale väčšiu časť by investovali opäť vo svojom vlastnom a ak by si nezavrel hranice,tak opäť by sa našli jedinci,ktorý by tam išli pracovať a ja osobne verím tomu,že by sa mali lepšie ako lumpenproletariát v zbytku sveta.
Inak ja na rozdiel od teba bohatstvo nemeriam výlučne vo vytlačených papierikoch,bohatstvo sú aj vedomosti,ktoré človek má a vie využiť,zúžitkovať.
Nepatrím medzi tých,ktorí by mohli kupovať vlastný štát,takže by som sa ocitol asi v prvej vlne s tebou spolu za hranicami v štáte,kde sú bežný a chudobný ludia.Opäť čisto hypoteticky:Ak by som si prial,mohol by som opustiť štát v ktorom žijem s tebou?Alebo ma už budeš mať za triedneho nepriatela?

08.11.2019 | SamuelLw

How American CEOs got so rich

https://youtu.be/yl...
https://dennikn.sk/...

08.11.2019 | mam_rad_jablka

Mať miliardu na konte alebo v majetku je nemorálne, nenásytné a nekapitalistické. Je namieste tieto peniaze/majetok vraziť späť do spoločnosti a do komunity. Stanovme hranicu, pokiaľ povolíme hromadiť majetok/peniaze. Nie je žiadna logika v nekonečnom hromadení. Spoločnosť to nerobí lepšou ani šťastnejšou. Každému súdnemu človeku musí miliarda stačiť. Sú veľké rozdiely medzi ľudmi a to nerobí dobre rozvoju. Ak majú investori v pláne podnikateľský projekt v hodnote niekoľkých miliárd, vždy je tu inštancia akciovej spoločnosti.

08.11.2019 | PeterKN

Inštancia akciovej spoločnosti má ale tiež háčik,na kontrolu spoločnosti treba väčšina a tam je pes zakopaný..,kto tam naleje väčšinový kapitál,ten bude chcieť mať aj rozhodujúci vplyv na riadení spoločnosti a zas sme tam,že “podnikatelský plán” v hodnote niekolkých milárd bude vlastniť úzky okruh ludí a to tvoje vyjadrenie,že každému súdnemu človeku by mala miliarda stačiť opäť neobstojí v realite.
Dalo by sa to jedine reguláciou ale to je opäť otázka či je na mieste,kumulovanie kapitálu regulovať..
Opäť sa nájdu štáty,ktoré by túto reguláciu nepodporovali a kapitál by sa presunul tam..
Je to začarovaný kruh,ja osobne si myslím,že pokým človek ako tvor nedospeje evolučne do dokonalosti v našom “pozemnom živote” ,tak táto téma zostáva nereálna.

09.11.2019 | youri

aha, ty si predstavujes miliardarov ako stryka Drzgrosa. Maju postaveny obrovsky trezor, kam si chodia zaplavat v drobakoch.
Ale neboj sa, nie si v tom sam. Take iste uvazovanie maju volici Demokratov v USA alebo Fica u nas.

08.11.2019 | zakaznik

Jacob Hornberger ide do boja za prezidentskú nomináciu v Libertarian Party.

To by bol poriadny prezident USA, nie tí šašovia od modrých alebo červených.