Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Weby kanadských či novozélandských imigračných úradov hlásia extrémne zvýšenú aktivitu

10.11.2016, 13:30 | |

Imigračné úrady na Novom Zélande zaznamenali výrazný nárast počtu Američanov, ktorí sa informujú o možnostiach presídlenia do tejto ostrovnej krajiny. Podobnú situáciu zaznamenali na svojich webových stránkach aj kanadské imigračné úrady. Záujem amerických občanov vysťahovať sa zo svojej vlasti sa prudko zvýšil po víťazstve Donalda Trumpa v utorkových voľbách prezidenta USA.

  • Tlačiť
  • 2

Novozélandský imigračný úrad (INZ) v noci zo stredy na štvrtok informoval, že na svojej webovej stránke za uplynulých 24 hodín (od stredy 9:00 miestneho času) registruje 56 300 návštev, čo je 25-krát viac ako obvykle, keď na ňu zavíta približne 2 300 ľudí. 

Iná webová stránka, New Zealand Now, ktorá obsahuje informácie o možnostiach bývania, zamestnania, štúdia či investovania na Novom Zélande, zaznamenala v rovnakom čase a intervale 70 500 návštev. Doteraz ich denne registrovali pritom len priemerne 1 500. 

Zvýšený záujem o informácie o možnostiach vysťahovania sa hlási aj Austrália, kde na webovej stránke news.com.au zaznamenali zo Spojených štátov prudký nárast záujemcov o usadenie sa. Do júna tohto roku novozélandské úrady vydali povolenie na pobyt 1 288 americkým občanom. Ďalším 8 876 Američanom vydali pracovné víza a 2 997 študentské víza.

Náporu sa nevyhli ani úrady v Kanade, kde imigračný server skolaboval vo chvíli, keď sa odhady na víťaza amerických volieb obrátili v prospech D. Trumpa.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Austrália, imigrácia, Kanada, Nový Zéland, Trump