Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čínsky Wu-chan dobojoval. Mesto dovolilo ľuďom vyjsť z domu a vrátiť sa do práce

23.03.2020, 09:41 | TASR

Regionálne úrady v čínskom meste Wu-chan zvoľnili v nedeľu opatrenia zamerané proti šíreniu koronavírusu. Obyvatelia sa môžu začať vracať do práce. Mesto sa postupne opäť otvorí. Správu priniesol britský denník The Guardian.

  • Tlačiť
  • 0

Wu-chan začal prísne karanténne opatrenia uvoľňovať v čase, keď ich väčšina krajín začala naopak zavádzať.Regionálne úrady povolili obyvateľom po dvoch mesiacoch vychádzať z domu.

Tí, ktorí nemajú príznaky koronavírusu a doložia certifikát od svojho zamestnávateľa, sa môžu vrátiť späť do práce. Úrady takisto potvrdili, že mesto sa postupne opäť otvorí, premávať začne aj verejná doprava.

Neprehliadnite

Ľudia, ktorí v meste uviazli po tom, ako v meste začali platiť prísne opatrenia, môžu požiadať o odchod. Čínske úrady zákaz vychádzania a ďalšie opatrenia zaviedli 23. januára.

Hoci počet prípadov domáceho prenosu vírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19, klesol, Čína zápasí s privezenými prípadmi nakazenia, ktorých potvrdený počet v nedeľu vzrástol o 39 na 353.

Oznámila to v pondelok čínska Národná zdravotnícka komisia, ktorej údaje prevzala tlačová agentúra DPA.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Čína, koronavírus

Diskusia (0 reakcií)