Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z hviezdneho startupu je kolabujúci gigant. WeWork dostal záchrannú injekciu

24.10.2019, 11:15 | Tomáš Bakoš | © 2019 News and Media Holding

Ešte pred pár týždňami dosahovala firma WeWork, pôsobiaca v oblasti co-workingu, hodnotu 47 miliárd dolárov. Podľa prieskumnej spoločnosti Hurun Report patrila medzi desať najhodnotnejších startupov. Jej kroky mali smerovať na burzu, ale všetko sa zmenilo. Dnes spoločnosť zachraňuje japonská banka Softbank, ktorá nad ňou získava kontrolu. Zvrat v príbehu firmy WeWork púta pozornosť Wall Street či Silicon Valley a stal sa jedným z najväčších podnikateľských neúspechov poslednej doby.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

startup

Skupina SoftBank v stredu oznámila, že poskytne záchranný balík v objeme 9,5 miliardy dolárov pre spoločnosť WeWork. Tá sa rozhodovala medzi ponukou od banky JPMorgan a SoftBank. Zvíťazila ponuka japonského konglomerátu, ktorý si tak zabezpečí 60- až 80-percentný podiel v startupe, ktorý mal nedávno hodnotu takmer 50 miliárd dolárov, ale v súčasnosti sa jeho valuácia pohybuje na úrovni približne osem miliárd dolárov.

Vo svojom vyhlásení SoftBank uviedla, že chce priviesť spoločnosť k zisku po rokoch ťažkých strát. Firme WeWork hrozilo, že by jej počas najbližších týždňov došla hotovosť, píše agentúra Bloomberg

Neprehliadnite

Kontroverzný Neumann

Podľa analytika Martina Sklenář zo Saxo Bank je hlavným cieľom SoftBank, ktorá už vlastnila asi jednu tretinu firmy WeWork, jednak zvýšenie svojho vplyvu a zároveň oslabenie vplyvu kontroverzného spoluzakladateľa WeWork Adama Neumanna.

Pravdepodobne sa tak končí neúspešná éra realitno-technologického giganta,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy startup

Diskusia (0 reakcií)