Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z impeachmentu bude veľká kauza na Najvyššom súde, vyhlásil Trump

10.10.2019, 08:35 | TASR

Americký prezident Donald Trump vyslovil v stredu predpoklad, že úsilie demokratov o podanie ústavnej žaloby voči jeho osobe sa pravdepodobne dostane na Najvyšší súd USA.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Trump

Vyhlásenie amerického prezidenta prišlo po tom, ako Biely dom oznámil, že nebude spolupracovať s prebiehajúcim vyšetrovaním, ktoré by mohlo viesť k impeachmentu prezidenta. Informovala o tom agentúra AFP.

„Pravdepodobne z toho bude veľká kauza na Najvyššom súde," povedal, pričom ostro skritizoval, ako „veľmi zle" sa demokrati správali k nemu a k jeho Republikánskej strane. Americký prezident mal v júli vyvíjať tlak na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby „vytiahol špinu" na syna bývalého viceprezidenta USA Joea Bidena.

Neprehliadnite

Hunter Biden pôsobil v ukrajinskej plynárenskej spoločnosti Burisma, s ktorou sa spájali obvinenia z korupčných praktík. D. Trump chcel údajne týmto spôsobom zdiskreditovať svojho demokratického politického rivala, ktorý by mohol byť jeho súperom v budúcoročných prezidentských voľbách.

Trumpove snahy o diskreditáciu J. Bidena prostredníctvom vyšetrovania na Ukrajine motivovali demokratov, aby v Kongrese iniciovali proces, ktorý by mohol viesť k ústavnej žalobe na prezidenta. D. Trump tieto snahy opakovane spochybnil.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Trump