Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z kauzy Naď môže vzniknúť precedens. Bývalý siskár si na podobný prípad nespomína

22.11.2019, 14:00 | Martin Šuba | © 2019 News and Media Holding

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila bezpečnostného analytika a člena strany OĽANO Jaroslava Naďa z trestných činov ohrozovania utajovanej skutočnosti a údajného korumpovania novinára. Podľa vyšetrovateľa mal J. Naď žiadať utajované skutočnosti a následne ich vyzradiť ďalším osobám. TREND sa opýtal bývalého šéfa analytického oddelenia SIS a exriaditeľa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) Jána Mojžiša, či sa už s podobným prípadom stretol a či je bežné takéto prípady prerokovávať v bezpečnostnej rade.

  • Tlačiť
  • 10

Rokovanie bezpečnostnej rady som zvolal preto, že aktivity konkrétneho pána sú komplexnejšieho charakteru a dotýkajú sa oblasti obrany, obranného priemyslu a bezpečnosti SR. Preto bolo na mieste, aby som sa uistil, že tí, čo majú konať, konajú, a všetko prebieha tak, ako má,“ povedal premiér Peter Pellegrini po skončení dnešného zasadania Bezpečnostnej rady SR.

Špecifikovať informácie z rokovania šéf kabinetu odmietol a dodal, že všetci traja ústavní činitelia dostanú budúci týždeň komplexnú informáciu o rokovaní.

Neprehliadnite

Musí vzniknúť škoda

Bývalý šéf analytického oddelenia SIS a exriaditeľ NBÚ a člen KDH J. Mojžiš tvrdí, že to, čo sa prejednáva v bezpečnostnej rade je subjektívna otázka, tých, ktorí o tom rozhodujú. Rada je pritom poradný orgán vlády, ktorý má riešiť závažné bezpečnostné otázky ohrozujúce Slovensko.

Na podobný prípad, ako je vyšetrovanie J. Naďa, si J. Mojžiš vo svojej kariére v tajných službách nepamätá. „Možno z toho vznikne precedens a sám som zvedavý, ako to dopadne.“

Samotné obvinenie 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy Ján Mojžiš, Jaroslav Naď, NaKA, OĽaNO, SIS