Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z kauzy Naď môže vzniknúť precedens. Bývalý siskár si na podobný prípad nespomína

22.11.2019 | Martin Šuba

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

22.11.2019 | zajo-

Jozef Šátek:

Pellegrini hneď na začiatku spolitizoval trestnú vec p. Naďa:

https://www.faceboo...

22.11.2019 | Zsuzsa Čaptavá

V civilizovanom štáte by ho už vypočúvali na Guantanáme. A skončil by na elektrickom kresle. U nás dostane maximálne 25 rokov.

22.11.2019 | woko

OK, Pellegrini nech 25 rokov, ale treba vyriesit aj Fica. Tam by to malo byt dozivotie.

23.11.2019 | Roman Kanala

Aha nový ničk perverzného psychopata, ktorý falšuje totožnosť reálne existujúcich osôb. S týmto úchylom netreba diskutovať.

22.11.2019 | zajo-

Video:

Vyšetrovanie vojenského analytika Naďa je podľa OĽaNO politickým procesom. Zvolanie bezpečnostnej rady považuje zo strany premiéra Pellegriniho za demonštratívne divadlo. „Slovensko neohrozil Naď, Slovensko ohrozili ľudia, ktorých 19 rokov Pellegrini vlastným telom chránil,“ povedal Matovič:

https://www.faceboo...


Podľa OĽaNO premiér Pellegrini ukázal, že bližšie ako slušnosť a charakter sú mu praktiky ŠtB:
https://dennikn.sk/...


Podľa Jaroslava Naďa (OĽaNO) Vojenské spravodajstvo podviedlo súd, keď žiadalo o súhlas s jeho odpočúvaním:

https://dennikn.sk/...


Jaroslav Naď je podľa SaS šikanovaný za svoju prácu pri odhaľovaní korupcie a podozrivých kšeftov na ministerstve obrany a vo Vojenskom spravodajstve. „Bohužiaľ, v našom mafiánskom štáte to nie je ojedinelý prípad pomsty vysokých predstaviteľov Vojenského spravodajstva na nepohodlných osobách.“:

https://dennikn.sk/...

22.11.2019 | martin33

A prezidentka, ako najvyssia velitelka armady, teda aj najvyssia nadriadena Balciara a zaroven osoba opravnena zoznamovat sa so vsetkymi utajovanymi skutocnostami a teda s moznostou posudit, ci ide len o "habaduru" alebo naozaj o unik (ma aj pravnicke vzdelanie), bude maximalne iba "znepokojena".

22.11.2019 | woko

..mas kristalovu gulu?
Ja si skor myslim, ze ak na to ma kompetencie (aj ako vrchna velitelka ozbrojenych sil nemusi mat pravomoci suvisiace s touto kauzou, pretoze to nesuvisi s velenim ozbrojenym silam), tak na rozdiel od rychlych ucelovo predvolebnych vyhlaseni Smeru si najprv urobi analyzu, zvazi moznosti a potom bude racionalne konat. podobne ako s moratoriom.
kriklunov mame dost.

23.11.2019 | martin33

Ak si chce urobit analyzu, tak preco sa nezucastnila zasadnutia Bezpecnostnej rady, kde sa to preberalo ?

23.11.2019 | EuroSMS

Niektori si mozno spominate na “dymove clony”, ake sa vyrabali za meciarovho panovania. Tak tato kauza vznikla na odvedenie pozornosti od aktivit ineho pana - mnohych by iste zaujimalo, kam sa podel Mr. Hranol, lebo aktualne informacie o jeho cinnosti su podstatne zavaznejsie a urcite chce cosi vysvetlit.

23.11.2019 | Roman Kanala

Naď proste mal blbé otázky a otravnú hubu. Tak prišla mafiánska pomsta. Mafiánska pomsta musí byť brutálna, prehnaná, zastrašujúca demonštrácia sily.

Ako keď Jankovská poslala do basy svoju obeť Janíčka, ktorého pripravila o majetok. Alebo keď Fico poslalo kalicajtov urobiť raziu vo Valkovej kancelárii a zhabať mu všetky spisy - dôvera klienta v advokáta je v háji. Alebo keď spolužiakúra šla umlčať Špirka, lebo sa nedal podplatiť. Alebo keď Kočner dal zavraždiť Kuciaka, lebo mu fúkal do polievky.

Prípady sú desivé, lebo koná mafia v štátnom aparáte. Zlodejsko je mafiánsky štát. Synonymom organizovaného zločinu je štát, štátne orgány a inštitúcie. Najťažšia forma zločinu najvyššieho stupňa spoločenskej nebezpečnosti: zločin, organizovaný zločin, inštitucionálny organizovaný zločin, štátom organizovaný zločin, zločin ako štátna doktrína.