Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z Rigy budú opäť môcť lietať do Popradu. Tešia sa najmä lyžiari

19.11.2018, 21:53 | Ján Blažej

Už po piatu zimnú sezónu bude lietať lotyšská letecká spoločnosť airBaltic z Rigy do Popradu. Pravidelná linka, určená predovšetkým pre lyžiarov zo severu Európy, bude v prevádzke od 15. decembra každú sobotu až do marca.

  • Tlačiť
  • 2

Podľa prevádzkového riaditeľa spoločnosti Martina Sedlackého, ktorý je východoslovenským rodákom, v uplynulej sezóne spoj využilo takmer poldruha tisíca dovolenkárov.

Približne 27 percent z nich boli domáci Lotyši, ale linka oslovila aj lyžiarov z okolitých krajín, ktorí do Popradu lietali z rýchlym prestupom v Rige. Až 27 percent z nich tvorili Estónci, 12 percent Fíni a 10 percent Rusi, ale medzi cestujúcimi sa našli aj Dáni, Švédi, Bielorusi, Ukrajinci, Briti, Nemci, Francúzi, Španieli a dokonca aj Česi či Gréci.

Dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť z malej krajiny s väčšinovým štátnym kapitálom vsadila totiž na tranzitných cestujúcich a intenzívne modernizuje flotilu. Pred dvomi rokmi získala prvé úplne nové 145-miestne airbusy A220 a objednaných má ďalších 66.

Podľa M. Sedlackého sú už linky do polovice januára prakticky vypredané a na ďalších letoch sa budú podľa obsadenosti striedať boeingy 737 s kapacitou od 120 do 149 miest a turbovrtuľovými 76-miestnymi kanadskými bombardiermi Q400.

Pravidelnými linkami maďarského Wizz Airu lietajú za zimnou turistikou do Vysokých a Nízkych Tatier aj občania Spojeného kráľovstva a pred Silvestrom začnú do Popradu lietať aj chartery z Kyjeva. Na priame lety z Moskvy nie je dostatočný záujem.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy lietadlá, Poprad