Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Za menu v reštaurácii dáme viac. Koľko zaplatí Slovák za jeden obed?

20.05.2019, 11:44 | Adrián Berecz | © 2019 News and Media Holding

Klasická dilema – do práce na obed si pripravím domáce jedlo do dózy, v priebehu dňa vypĺňam žalúdok ľubovoľnou lacnou a sýtou hmotou zo supermarketu s nejakým pečivom, budem radšej hladovať alebo risknem menu v najbližšej dostupnej reštaurácii, kde pomer ceny a kvality relatívne spĺňa môj osobný tolerančný rámec. Mnohí preferujú na obed teplé jedlo a volia práve poslednú možnosť. Výdavky na takýto obed však pravidelne stúpajú.

  • Tlačiť
  • 4

Za obed sme ochotní zaplatiť viac. Slováci v roku 2018 minuli na obedy denne v priemere 5,80 eura, čo je o 20 centov viac, ako zaplatili v predchádzajúcom roku. Dáta vychádzajú z Ticket Restaurant card indexu, ktorý je vytvorený z reálnych výdavkov zamestnancov za obedy v reštauráciách, uhradených stravovacou kartou spoločnosti.

V Bratislave nie je najdrahšie

Prekvapivo, v Bratislave za obedy ľudia neplatia najviac. Slovenskému hlavnému mestu, kde sú v priemere najvyššie platy, teda okolo 1 336 eur, nepatrí prvá ani druhá priečka v priemerných výdavkoch za obed.

Neprehliadnite

Najdrahšie obedujú ľudia v Trnavskom kraji, kde boli výdavky na obed najvyššie, a to 6,56 eura, zatiaľ čo priemerná mzda je tu na tretej najvyššej pozícii vo výške 981 eur.

V predchádzajúcom období zaplatili najviac za obedy v Nitrianskom kraji, v roku 2018 mu však patrí druhé miesto s priemernou cenou za obed 6,47 eura.

Zdroj: Edenred / Ticket Restaurant

Najmenej za obed zaplatia ľudia v Prešovskom kraji, kde sú aj najnižšie priemerné platy v rámci slovenských regiónov vo výške 841 eur. Tu stravník minie v priemere päť eur.

Sumy vychádzajú z reálnych útrat zamestnancov v pracovnom čase a v čase obeda formou stravovacej karty, pričom v cenách sú zarátané vždy celé výdavky za jedlo, občerstvenie aj kávu.

Lacnejšie Česko

Náklady na stravovanie sú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy obedové menu, práca