Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Za menu v reštaurácii dáme viac. Koľko zaplatí Slovák za jeden obed?

20.05.2019 | Adrián Berecz

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

20.05.2019 | Jaroslav Raztocny

Pan Berecz, pekna skryta reklama na Edenred a spol.
Od ekonomickeho spravodajstva by bolo vhodne do clanku vlozit viac ako len priemerna cena obedu, priemerna mzda, ... potom je ten clanok priemerny ak vobec. Pretoze jeho interpretacna hodnota zacina a konci pri:
- tvrdych datach (kde a ako vznikli), nestaci napisat , ze vznikli u poskytovatela stravovacich sluzieb
- kto a z akeho percentilu zamestnancov (platy) pouzival tieto karty, v ktorych zariadeniach (percentil cien za stravne)
- paternov by sa nasli vela
- ... akurat to asi hosi z Edenred nemaju, tak nam tvoria svoj pohlad na svet. A redaktor to prebera a tvori z toho univerzalnu pravdu.
vhodne tak do Noveho Casu.
A ano - toto (karta,stravenka) nie je zamestnanecky benefit. Je to len umele vytvorenie obeziva, ktore nema zmysel ani pre zamestnanca ani pre zamestnavatela. Leda tak pre skupinu, ktora to vytvorila a udrziava pri zivote. Rozpravky o danovych ulavach si moze dat kazdy za klobuk.

20.05.2019 | ivansk

heh hej, vytváranie alternatívneho obeživa je trestné a tu je to posvetené štátom, kde okradnú zamestnanca o dalších 20 percent z toho čo mu majú vyplatiť.
a všetci sú happy z papierikov, lebo bez nich by nikto nič teplé na obed nejedol.
kristovanoho.

21.05.2019 | Ivan Petráš

Súhlasím, celé tie gastrolístky sú biznis pre vyvolených. Funguje to však už od pádu komunizmu a vždy to opozičné strany kritizovali, ale keď sa dostali do vlády, kritika ustala. Či už to bola SDKU versus HZDA, alebo Smer versus SDKU. Čím to asi bude?
Pamätáte si ešte redaktora STV, ktorý to prvý začal kritizovať? Nespomeniem si jeho meno, bol to taký vyšší štíhly pán, osobne som ho párkrát stretol, bol to naozaj slušný človek. Našli ho mŕtveho aj s manželkou, spáchali samovraždu. Nemám dôvod to spochybňovať, ani dávať to do súvisu, nakoľko to bol dosť veľký časový rozdiel medzi jeho reportážami a jeho smrťou. Len som chcel naznačiť...
...Ale radšej na to kašlem, predsa mi je život milší, ako gastrolístky. Toto už nie je v rovine nadávania na Kisku, Fica, alebo Danka.... Aj ja ako Troll mám svoje hranice :)))

21.05.2019 | LPB

A vzniklo ďalšie (dovolenky), a chystá sa ďalšie. Zákony sú iba pre bedač.