Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Za päť rokov na Slovensku nastane kríza v nezamestnanosti, tvrdí odborník hnutia PS

09.09.2019, 15:00 | TASR

Slovensko musí dobiehať veľa vecí v oblasti neformálneho vzdelávania, umelej inteligencie aj digitálnej revolúcie. Tvrdí to Vladimír Šucha, ktorý bude odborníkom Progresívneho Slovenska (PS) na vzdelávanie a vedu.

  • Tlačiť
  • 17

V. Šucha tvrdí, že na Slovensku za päť rokov nastane kríza zamestnanosti. „Nebude spojená s migrantmi, ani s umelým prerušením tehotenstva, ale bude spojená s automatizáciou, umelou inteligenciou a digitálnou revolúciou,“ uviedol.

Neprehliadnite

Ďalej hovorí, že Slovensko musí viac investovať do vzdelávania, vytvárať viac miest v malých inovatívnych podnikoch, preškoliť ľudí. „Musíme prepojiť aj biznis s výskumom, inak bude mať táto krajina veľké a vážne problémy v budúcnosti. Máme veľa ľudí za hranicami a verím, že budem pre nich príkladom, aby sa vrátili späť,“ dodal.

Chce sa sústrediť aj na neformálne vzdelávanie, ktoré považuje za rovnako dôležité ako formálne. „Veci, ktoré robíme v škole, sú rovnako dôležité, ako tie, ktoré robíme popri škole.“ Najväčšie problémy vidí v tímovej spolupráci, líderstve a v záujme mladých ľudí pri objavovaní nových vecí.

„Všetko to musí byť spojené s odborným vzdelávaním, kvalitnými univerzitami a celoživotným vzdelávaním,“ priblížil V. Šucha.

Odborník hnutia PS na vzdelávanie a vedu od roku 2006 pracoval ako riaditeľ pre vzdelávanie a kultúru v Európskej komisii. Je spoluautorom programu Erasmus+. V roku 2014 sa stal riaditeľom Spoločného výskumného centra Európskej komisie. Taktiež zakladal štruktúry európskej spolupráce na Ministerstve školstva, výskumu, vedy a športu SR.

  • Tlačiť
  • 17

Tagy nezamestnanosť

Súvisiace články

Koalícia PS/Spolu chce naviazať minimálnu mzdu na priemernú mzdu

Koalícia PS/Spolu chce naviazať minimálnu mzdu na priemernú mzdu

Koalícia mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko (PS) a Spolu chce presadiť výrazné zmeny, ktoré by priniesli zníženie zaťaženia práce daňovníkov a daňovníčok s nízkymi a strednými príjmami. Jedným z riešení je naviazanie minimálnej mzdy na priemernú mzdu v národnom hospodárstve, pričom automat by sa neaplikoval počas výraznejšej ekonomickej krízy. 10

Čaputovej poradca pre komunikáciu končí. Burgr sa presunie k PS a Spolu

Čižnár pozastavil funkciu prokurátorovi z Kočnerovej Threemy

Zaregistrovali 25 kandidátok. Politické strany dostali čísla

Záchranár o požiaroch v budovách: Človek nemá čo robiť, len čakať