Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Za práva žien vyšli do ulíc ľudia v USA, Európe aj Austrálii. Trump im poslal tweet

21.01.2018, 21:55

Tisíce ľudí v Európe a Austrálii sa v nedeľu pripojili k druhému pochodu za práva žien, ktorý v sobotu odštartoval v Spojených štátoch v rámci prvého výročia inaugurácie prezidenta Donalda Trumpa.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy

feminizmus

Demonštranti tak vyjadrili solidaritu so ženami požadujúcimi rovnosť, spravodlivosť a ukončenie sexuálneho obťažovania, a vyjadrili tiež nespokojnosť s Trumpovou politikou, píše agentúra AP.

Demonštrácie v Londýne, Paríži, Sydney a ďalších európskych a austrálskych mestách nasledovali po oveľa väčších sobotňajších pochodoch po celých Spojených štátoch.

V britskom hlavnom meste pritiahla akcie tisíce ľudí napriek nepriaznivému počasiu, ktoré prinieslo dážď so snehom. Silný dážď sa znášal aj na protestujúcich v Paríži, kde bola účasť v porovnaní s protestmi v USA zrejme práve kvôli počasiu výrazne nízka.

„Nezáleží, či je takéto počasie. Stále sa schádzame a budeme stále bojovať proti Trumpovi a jeho programu,“ povedala agentúre Reuters Maggie Kanová, jedna zo zhruba stovky účastníkov protestu v Paríži, ktorých neodradil dážď a zima.

Účastníci sobotňajšieho pochodu za práva žien v USAZdroj: SITA / AP

Účastníci tohtoročného pochodu uvádzajú, že ich k akcii podnietila lavína politických a rodových problémov za posledný rok a tiež kampaň #MeToo namierená proti sexuálnemu obťažovaniu žien. Mnoho účastníkov protestov nepodporuje len práva žien, ale tiež odsudzujú názory Trumpa na otázky migrácie, potratov či práv ľudí s menšinovým sexuálnym zameraním (LGBT).

D. Trump odmieta, že by jeho prezidentovania bolo zlé pre ženy. V sobotu na Twitteri uviedol, že je to perfektný deň pre všetky ženy, ktoré sa tak môžu vydať na pochod a osláviť historické míľniky a nebývalý hospodársky úspech zaznamenaný za prvý rok jeho úradovania.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy feminizmus