Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Za slušné Slovensko demonštrovali aj v Londýne a Dubline

17.11.2018, 08:42 | TASR

Piatkové zhromaždenia v rámci iniciatívy Za slušné Slovensko sa konali symbolicky v predvečer výročia Nežnej revolúcie popri Slovensku aj v dvoch zahraničných mestách.

  • Tlačiť
  • 2

Na protest pred slovenským veľvyslanectvom v Dubline o 20.00 hodine prišlo celkovo 25 ľudí, aby vyjadrilo podporu iniciatíve Za slušné Slovensko a nespokojnosť s vývojom politickej situácie na Slovensku, uviedol usporiadateľ Róbert Toth.

Mnoho Slovákov žijúcich v Dubline, ktorí sledujú dianie na Slovensku, nemá podľa neho možnosť prísť ukázať, že im záleží na tom, čo sa doma deje. „V skutočnosti možno pomôžeme oveľa viac, keď aj v zahraničí ukážeme, že svet sa díva,“ povedal.

Neprehliadnite

Podľa R. Totha sú dôvodom zorganizovania večerného protestu „udalosti uplynulého roka ako podozrenia z prepojenia vlády s mafiou a vražda novinára“, ale i „udalosti posledného týždňa ako podvody s titulmi a prenasledovanie nepríjemných občanov“.

„Útok na organizátorov je útok na nás všetkých... Prenasledovanie bežného občana za prejavenie občianskej iniciatívy nepatrí do demokracie a je škaredým výsmechom voči obeti, ktorú Ján (Kuciak) a Martina (Kušnírová) museli kvôli tomuto nefunkčnému systému priniesť,“ dodal R. Toth. Podľa neho organizátori protestov žiadny prevrat neuskutočňujú a hrozbou sú tí, ktorí demokraciu už roky systematicky ničia.

Miestom ďalšieho piatkového zhromaždenia bol aj Londýn. Pri Mramorovom oblúku (Marble Arch) neďaleko Hyde parku sa o 20.00 h zišlo 60 až 70 ľudí. Potvrdil to organizátor Jakub Dovčík.

„Protest sme zorganizovali, pretože považujeme za dôležité, aby ľudia v Londýne hovorili o dôležitých problémoch Slovenska. Je neakceptovateľné, aby bol predsedom parlamentu plagiátor a aby boli slušní študenti vypočúvaní len preto, že sú spoločensky aktívni,“ dodal.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy demonštrácia, Dublin, Londýn, Za slušné Slovensko