Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stabilita v podaní Smeru je v skutočnosti amaterizmus a chaos

17.04.2018 | Filip Obradovič

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

17.04.2018 | chr

Tak isto sa zabetonoval vo svojom svete a Václav , len to pre ten beton nevidí. Strata kontaktu s realitou je u takto dlho slúžiacich zamestnaní úplne normálny a zákonitý stav . Takto končia diktátori. Len si to niektorý ľudia nechcú pripustiť. Bohužiaľ na škodu všetkým ostatným.

17.04.2018 | Bez_servítky

"Stabilita v podaní Smeru je v skutočnosti amaterizmus a chaos"
Vážne amaterizmus a chaos ?

A nebude to skôr iba obyčajný STRACH SMER-u z toho, aby do funkcie prezidenta PZ a následne aj na nižšie stupne riadenia PZ neprišli ďalší "Špirkovia", ktorí nebudú mať problém robiť aj prípady, ktorých nitky môžu SMERovať aj SMERom k SMER-u ???

Toto nie je amaterizmus, toto je cielený chaos v štýle - čím dlhšie, tým lepšie.
Preto aj deklarované predĺženie agónie do 31. 5. 2018 a oblbovanie občanov, že bez prezidenta PZ by polícia bola destabilizovaná.
Áno, z pohľadu SMER-u by možno k jej destabilizácii došlo, ale to by bola veľmi dobrá správa pre SLUŠNÉ SLOVENSKO.

17.04.2018 | Agát4

V zastupiteľskej demokracii, akou je aj Slovenská republika, vládne na základe výsledku volieb vláda a kontroluje ju parlament. V súčasnosti je na Slovensku situácia, že začína vládnuť ulica a dirigujú ju mimovládky. Nepochybne to povedie k chaosu.
Existujú dve techniky vládnutia. Hard power, ktorá vyvoláva nevôlu a soft power (mäkká sila), do ktorej patria médiá, nadácie, think tanky, manipulácia názorov, vytváranie falošnej identity ... To všetko majú k dispozícii ekonomické elity. Cieľom je nasmerovať ľudí na falošné ciele. Nesmie existovať žiadna pochybnosť o tom, na koho má smerovať nenávisť verejnosti. To je úloha médií. Preto vlastní PENTA polovicu printových médií na Slovensku.
Celý svet je pokrytý sieťou mimovládnych organizácií, ktorých cieľom je zvládať túžbu ľudí po zmene. Manažujú odpor a zakrývajú skutočné centrá moci. Preto dostávajú hojné finančné dotácie od oligarchov a zahraničných ambasád, pre ktoré pracujú.
Prečo má PENTA, majiteľ TRENDu, záujem na čo najrýchlejšej destabilizácii súčasnej situácie na Slovensku si chytrý čitateľ domyslí.
A nabudúce možno Obradovič napíše článok, prečo sa PENTA nezdaňuje na Slovensku, ale na Cypre. Alebo nenapíše?

18.04.2018 | mazopapagaj

"Prečo má PENTA, majiteľ TRENDu, záujem na čo najrýchlejšej destabilizácii súčasnej situácie na Slovensku si chytrý čitateľ domyslí."
mne sa to nepodarilo - možeš mi to vysvetliť?

18.04.2018 | olivertwist

táto ORGANIZOVANÁ ZLOČINECKÁ SKUPINA, ktorá tu "vládne" 10 rokov - musí zmiznúť zo všetkých verejných funkcií,
musí prebehnúť riadne a nezávislé vyšetrovanie so snahou zákonne potrestať aspoň časť z tých profesionálnych podvodníkov a zlodejov !

18.04.2018 | OliWer1

+++
A zvysok si pabozko hadam coskoro povola k sebe panbozko.

18.04.2018 | Sorry jako!!!

A nahradí ju iná ORGANIZOVANÁ ZLOČINECKÁ SKUPINA, znova o niečo sofistikovanejšia ako sa dá sledovať na chode udalostí posledných dní.

18.04.2018 | alister

ak by sa tvoje bludy potvrdili, tak pojdem do ulic opat ako uz velakrat od r. 1989.
Politici musia vediet ze normalne je nekradnut- na rozdiel od projektu smer...

18.04.2018 | otíc

Obradovič &Co. a vaši fanúšikovia:
Dokážete mi vysvetliť, KTO je, podľa vás, tou zjednocujúcou postavou, ktorá by, ako dakedy Dzurinda, mohol , po jesenných predčasných voľbách, viesť vládu? A ktoré strany by mohli reálne utvoriť vládnu väčšinu?
Lebo búrať, to vie každý silný a sprostý s čakanom v ruke.
Ale na postavenie nového treba šikovnú stavbársku partiu. Máme ju???

18.04.2018 | OliWer1

Ked obyvas rozvaliny, burat uz netreba. Zburane je. K stavbe: asi si netreba robit iluzie, ze to bude Petronas Tower a pod. Skor osadnicka chatka. Ale s pevnymi zakladmi.

18.04.2018 | Brano L.

Je asi pravda, že to čo predvádza Smer je "amaterizmus". Žiaľ na Slovensku sú v tom stále najlepší zo všetkých. Aj v tom amaterizme.
Ale ak tým dosiahnu nefunkčnosť represívneho aparátu (resp.pokračovanie nefunkčnosti), tak tento amaterizmus splnil ten cieľ, ktorý je v Smere tým najdôležitejším. Beztrestnosť.

18.04.2018 | HlasNaHlas

Ak lupičov, ktorí vykradli povedzme 50 či 100 bánk a obchodov ako napríklad Bonnie a Clyde alebo urobili niekoľko desiatok karuselových podvodov, ako zopár alebo aspoň jeden odstúpivší minister, nazveme amatérmi, je to pravda len po prvých pár akcii. Počas školy života sa z nich stávajú profesionáli.
Naša vláda a s ňou spriaznení mecenáši a s nimi spriatelené mafie domáce i zo stredomoria, čo spoločne dokážu obratne manipulovať s eurofondmi či dotáciami na pôdu, je už pri moci príliš dlho na to, aby sme ju mohli nazývať amatérmi. Keď vidíme, ako šikovne hrajú o čas pri odvolávaní policajného šéfa, a upratovaní svojich prehreškov, alebo pri vyšetrovaní rôznych kriminálnych zločinov, ktoré sa nedopatrením dostali na oči verejnosti, bez výčitiek svedomia ich môžeme nazvať profesionálmi, ktorí sa živia rôznou trestnou činnosťou. Toľko k titulku.
Samozrejme, jediný spôsob, ako fico mohol zakryť holú skutočnosť monopolu jednej strany (aj keď zvolenej demokraticky), keď mal v rukách súdy, prokuratúru a parlament obsadený svojimi ľuďmi (teda vlastne všetko okrem prezidenta, ktorého v médiách spolu s kaliňákom obhadzovali zvratkami), bolo vytvoriť ilúziu stability. Dnes vidíme, ako taká ekonomická stabilita s najnižšími platmi v EU (nerátame Buhlarsko a Rumunsko) vyzerá. Ako vyzerá stabilita vojenská, keď nemáme garáže pre naše dve jediné bojaschopné lietadlá (kúpené na dlh), či stabilita politická, keď Smer nemá nikoho bez špiny za nechtami, koho by mohol postaviť na post ministra vnútra (resp. na čelo ktoréhokoľvek ministerstva) bez toho, aby sa po ňom nestekalo bahno nejakej finančnej, pozemkovej, drogovej či inej aféry. Táto ilúzia stability sa roztiahla ako opona a odhalila skutočnosť, keď kráľ je nahý (teda topí sa v peniazoch) a obyvatelia sú tiež nahí (teda s holou zadnicou).