Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zadlžené piešťanské letisko budú riadiť noví ľudia

15.12.2017, 18:21 | SITA

Za novú predsedníčku predstavenstva spoločnosti Letisko Piešťany zvolili akcionári Annu Miernu, novým predsedom dozornej rady sa stal poslanec Trnavského samosprávneho kraja Rastislav Mráz. Obaja nominanti samosprávneho kraja budú pracovať bez nároku na odmenu. Po piatkovom mimoriadnom valnom zhromaždení o tom informoval trnavský župan Jozef Viskupič. Ide podľa neho o dočasné vedenie spoločnosti, ktorá má viac ako dvojmiliónový dlh.

  • Tlačiť
  • 3

„Zaoberali sme sa nastavením takých mechanizmov, aby sme viac ako dvojmiliónovú dlhovú službu vedeli riešiť a pripravili taký dlhodobo udržateľný plán, v rámci ktorého bude Letisko Piešťany oddlžené, zamestnanci budú spokojní a zaplatení a letisková infraštruktúra nebude chátrať,“ povedal Viskupič.

„O piešťanské letisko je záujem, nebude dlho trvať a pripravíme pôdu na rokovanie s investormi zoči-voči,“ dodal s tým, že s akcionárskou štruktúrou sa hýbať nebude.

Neprehliadnite

Spoločnosť Letisko Piešťany má už dlhší čas existenčné problémy. Najväčší akcionár Trnavský samosprávny kraj navrhoval v závere minulého roka likvidáciu spoločnosti, čo by znamenalo zastavenie letiskovej prevádzky v kúpeľnom meste.

Návrh vyvolal nevôľu medzi obyvateľmi Piešťan, ktorí podpisovali petíciu proti zániku letiska. Piešťanské letisko sa stalo aj jednou z podstatným tém predvolebnej kampane terajšieho predsedu kraja Jozefa Viskupiča,

Okrem Trnavského samosprávneho kraja (59,31 percenta) sú ďalšími akcionármi v spoločnosti Mesto Piešťany (20,04 percenta) a ministerstvo dopravy (20,65 percenta).

  • Tlačiť
  • 3

Tagy letisko, Piešťany