Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zahýrte si s plyšákom

18.05.2014, 20:40 | ČTK

Japonsko sa v posledných rokoch stáva odborníkom na spôsoby, ako bojovať proti osamelosti – počnúc blogerom, ktorý si robí autoportréty s imaginárnou priateľkou, až po spoločnosť, ktorá so zákazníkom prepraví na dovolenku aj jeho obľúbené plyšové zvieratko. Teraz zažíva obrovskú popularitu kaviareň Moomin House Cafe, kde sa nemusí cítiť osamelý ani človek, ktorý tam príde sám.

  • Tlačiť
  • 0

Kaviareň vznikla už v roku 2003, ale až v poslednom období sa stala doslova hitom medzi zákazníkmi, ktorí si užívajú jej jednoduchý koncept. Aby sa pri stole necítili osamelí, prisadia k nim servírky veľké postavičky plyšových muminkov – v Japonsku nesmierne obľúbených kreslených postavičiek z knižiek po švédsky píšucej fínskej spisovateľky Tove Janssonovej.

Najvhodnejšie na návštevu kaviarne sú podľa televízie CNN víkendové rána. Cez deň už v kaviareň plná a vonku pravidelne čaká dlhý rad zákazníkov. Na počesť pôvodu postavičiek sa tam podáva okrem iného aj chlieb z fínskej ražnej múky a sladké pečivo v tvare muminkov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Japonsko, kaviarne

Diskusia (0 reakcií)