Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zastavte hurikán atómovkou. Trump tento nápad nemal

26.08.2019, 16:49 | TASR

Americký prezident Donald Trump v pondelok poprel správu amerického spravodajského portálu Axios, že údajne navrhol zhadzovať jadrové bomby na hurikány ešte predtým, ako sa dostanú nad územie USA. Informovala o tom agentúra AFP.

  • Tlačiť
  • 0

Prezident mal vysoko postaveným predstaviteľom ministerstva pre vnútornú bezpečnosť viackrát navrhnúť, aby preskúmali možnosti využitia jadrových bômb na zastavenie hurikánov. D. Trump však toto tvrdenie podľa AFP poprel a označil ho za „falošné“.

„Správa portálu Axios o tom, že prezident Trump chcel veľké hurikány likvidovať jadrovými zbraňami predtým, ako sa dostanú k pobrežiu, je absurdná. Nikdy som to nepovedal. Sú to ďalšie FALOŠNÉ SPRÁVY!“ napísal prezident na Twitteri.

Neprehliadnite

Biely dom sa k správe o hurikánoch odmietol vyjadriť. Portál Axios však citoval amerického vládneho úradníka, ktorý povedal, že „Trumpov plán nie je zlý“. Nápad zasahovať proti hurikánom jadrovými zbraňami nie je nový a podľa AFP takéto riešenie po prvý raz navrhli vedci v 50. rokoch 20. storočia v čase pôsobenia prezidenta Dwighta Eisenhowera.

Stránku venovanú tomuto konceptu má aj americký Národný úrad pre oceány a atmosféru (NOAA), ktorý ho však odmieta. Bomba by podľa neho nielenže nezlikvidovala hurikán, ale vietor by rýchlo rozšíril rádioaktívny spad do okolia. „Je zbytočné hovoriť, že to nie je dobrý nápad,“ konštatuje NOAA.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Donald Trump

Diskusia (0 reakcií)