Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zatkli mafiána z organizácie 'Ndrangheta, unikal vyše roka

15.02.2019, 12:49 | TASR

Francesca Strangia, nebezpečného člena mafiánskej organizácie 'Ndrangheta, zatkli po tom, ako vyše roka unikal úradom. Onformoval o tom v piatok taliansky minister vnútra Matteo Salvini.

  • Tlačiť
  • 1

F. Strangia, ktorý si má odpykať 14 rokov väzenia za obchodovanie s drogami, zatkli vo štvrtok večer v kalábrijskej provincii Cosenza. Jeho zatknutie je podľa Salviniho dôkazom, že „štát je prítomný a nevzdáva“ boj proti mafii. „Tu sa nezastavíme,“ dodal.

'Ndrangheta je talianska zločinecká organizácia, ktorej hlavným pôsobiskom je južný región Kalábria. Považuje sa za najmocnejšiu mafiu v krajine a je hlavným dodávateľom kokaínu do Európy, pripomína agentúra DPA.

Neprehliadnite

Na Slovensku bola spájaná s vraždou Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Investigatívny novinár písal o ich biznise a podozrivom čerpaní agrodotácií, no článok vydať nestihol.

Antonino Vadala, ktorého spájajú práve so skupinou 'Ndrangheta, bol jednou z hlavných postáv článku. Cez bývalých obchodných partnerov Máriu Troškovú, Viliama Jasaňa a Róberta Madeja mal kontakty na Smer a Úrad vlády – prvá menovaná bola štátna radkyňa a často robila spoločnosť expremiérovi Robertovi Ficovi na výjazdoch, druhí dvaja menovaní sú vysokopostavenými členmi Smeru.

Neskôr ho slovenské úrady vydali talianskym kolegom, kde čelí aj obvineniu z pašovania drog.

Aktuálne zistenia TRENDU z rôznych verejných registrov i priamo od ľudí z východu Slovenska poukazujú na to, že okolo zvyšku talianskeho klanu na čele s jeho svokrom Diegom Rodom sa veci naďalej hýbu. Viac sa o tom dočítate v tomto texte.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy 'Ndrangheta, Antonino Vadala

Súvisiace články

Vadalovci a Rodovci znova hryzú. Chystajú protiúder

Vadalovci a Rodovci znova hryzú. Chystajú protiúder

Pôsobenie rodín na Slovensku sa nespája len s vlaňajšími podozreniami z vraždy novinára. Viacerí upozornili na ďalšie škodlivé až nebezpečné aktivity talianskych agrobarónov 7

Vyšetrovania prebiehajú. Na tresty sa len čaká

Poisťovni Axa sa v strednej Európe nedarí. Zvažuje odchod zo Slovenska

Koniec overovania účtovníctva. Niektorým firmám ubudnú povinnosti

Adresu Kuciaka sa mal Kočner dozvedieť z Tóthovho sledovania