Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zatkli starostu mesta, ktorý pomáhal migrantom

02.10.2018, 11:21 | TASR

Starostu malého kalábrijského mesta, ktorý sa v Taliansku stal symbolom ústretového prístupu voči utečencom, zadržali pre podozrenie z napomáhania nelegálnej migrácii. Informovala o tom agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 5

Domenica Lucana, starostu mestečka Riace, zaistila v noci na utorok talianska finančná polícia a umiestnila ho do domáceho väzenia. Zásah sa uskutočnil v rámci vyšetrovania obvinení, týkajúcich sa využívania štátnych financií na pomoc migrantom a utečencom.

Podľa talianskej spravodajskej televízie SKY TG24 starostu vinia okrem iného z toho, že sa podieľal na uzatváraní účelových sobášov, vďaka ktorým migranti získavali právo na legálny pobyt v Taliansku.

Neprehliadnite

D. Lucano sa stal v posledných rokoch známym vďaka svojmu otvorenému prístupu k migrácii. Starosta vo svojom mestečku s približne dvetisíc obyvateľmi svojho času poskytol útočisko niekoľkým stovkám žiadateľov o azyl.

Taliansky novinár Gad Lerner označil Lucanovo zatknutie za „úder do tváre tým“, ktorí si plnia svoju morálnu povinnosť a pomáhajú migrantom prichádzajúcim do Talianska.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Taliansko, utečenci