Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Železnice podpísali investície do Hlavnej stanice za vyše pol milióna

11.03.2019, 14:19 | TASR

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) podpísali investície do bratislavskej Hlavnej stanice pred májovými majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji na Slovensku za vyše 500-tisíc eur. Vyplýva to zo zmlúv medzi železnicami a firmami, ktoré majú najneskôr do konca apríla na stanici vyčistiť interiér i exteriér, vymeniť svietidlá, inštalovať orientačný systém, nové fasádne fólie, nový svetelný nápis, či zvýšiť počet predajných miest cestovných dokladov. Niektoré práce sa už začali realizovať.

  • Tlačiť
  • 0

ŽSR uzavreli zmluvu s firmou Rail Group za 216.000 eur bez DPH na revitalizáciu vnútorných priestorov výpravnej budovy. Do konca apríla má podľa kontraktu vyčistiť obklad interiéru prístavby výpravnej budovy, hĺbkovo vyčistiť kamenné dlažby a schodiská i vymeniť svietidlá.

Taktiež má namontovať nový orientačný systém či smerové vodorovné značenie pohybu osôb. Očistiť má aj polepy na zasklenej stene medzi galériou a čakárňou.

„Zhotovitelia sa zaväzujú, že práce budú vykonané, respektíve odovzdané do 30. apríla. Ukončené teda budú do začiatku majstrovstiev sveta v hokeji. Práce sa uskutočňujú prioritne v nočných hodinách z dôvodu zabezpečenia plynulosti prevádzky Hlavnej stanice,“ povedal hovorca ŽSR Michal Lukáč.

Neprehliadnite

Ďalšia firma, LP Group, má za 132 500 eur bez DPH realizovať pre ŽSR opravu, údržbu a čistenie exteriéru prístavby výpravnej budovy Hlavnej stanice. Podľa uzatvorenej zmluvy ide o čistenie obkladov, výmenu svietidiel, osadenie nových fasádnych fólií, čistenie dverí a vyčistenie vonkajšieho vstavaného kvetináča a jeho zásyp okrasným štrkom.

ŽSR uzatvorili zmluvu aj s firmou Lavacom za 33.875 eur bez DPH k svetelnému nápisu na budove - Bratislava Hlavná stanica. Firma má do konca apríla demontovať súčasný nápis a nahradiť ho novým. Najprv však musí návrh nápisu odobriť ŽSR. Nový nápis má byť podsvietený a umiestnený na streche budovy.

Na dve etapy

ŽSR zároveň uzatvorili kontrakt s firmou Project 1 za 146 650 eur bez DPH k vytvoreniu ôsmich nových predajných miest v Hlavnej stanici. Stavba bude rozdelené do dvoch etáp. V prvej etape sa majú vytvoriť štyri predajné miesta na ľavej strane vestibulu (od komerčnej prevádzky) a v druhej etape zo strany od haly.

Prvá etapa sa musí zrealizovať do 20. apríla. Každá etapa bude stáť 62-tisíc eur, vypracovanie projektovej dokumentácie 15.400 eur, inžinierska činnosť 2600 eur, autorský dohľad 2500 eur a inžinierska činnosť ku kolaudácii 2150 eur.

„Priebeh prác je zo strany ŽSR priebežne monitorovaný a kontrolovaný. Jedna z kontrol bola vykonaná aj v noci zo štvrtka na piatok,“ podotkol M. Lukáč. ŽSR v januári uviedli, že neupúšťajú od plánu v budúcnosti komplexne zrekonštruovať Hlavnú stanicu. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku budú Bratislava a Košice hostiť od 10. do 26. mája.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Hlavná stanica BA, železnice, Železničná spoločnosť Slovensko

Diskusia (0 reakcií)