Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zeman prijal bývalého Trumpovho stratéga a ultrapravičiara Bannona

23.09.2018, 19:40 | TASR

Americký podnikateľ Steve Bannon, ktorý v minulosti pôsobil ako poradca a hlavný, ultrapravicový stratég prezidenta USA Donalda Trumpa, prišiel v nedeľu do zámku v Lánoch, kde ho prijal český prezident Miloš Zeman. Hrad to oznámil v nedeľu podvečer na sociálnej sieti Twitter.

  • Tlačiť
  • 5

O stretnutie požiadal Steve Bannon (na fotografii v strede), uviedol hovorca prezidenta Zemana. Ten v amerických voľbách v roku 2016 otvorene podporoval Donalda Trumpa.

S. Bannona sprevádzal k M. Zemanovi poslanec nemeckého parlamentu (Bundestag) za protiprisťahovaleckú stranu Alternatíva pre Nemecku (AfD) Petr Bystroň, ktorý má český pôvod.

Američan vystúpil v sobotu na konferencii strany Bratia Talianska (Fratelli d'Italia) v Ríme. Vyhlásil tam, že „krajne pravicoví vlastenci sú novou európskou elitou“. Povedal tiež, že má v úmysle tráviť 80 percent svojho času v Európe, aby pomohol populistom zvíťaziť v májových voľbách do Európskeho parlamentu.

Neprehliadnite

S. Bannon zastával post poradcu a stratéga prezidenta D. Trumpa od januára do augusta 2017. V minulosti pôsobil ako investičný bankár, od roku 2012 bol šéfom pravicovo-populistického serveru Breitbart. Vo vedení serveru pracoval do januára 2018.

Podľa amerických médií mal ako člen Trumpovho tímu spory so zástancami tradičnej republikánskej politiky. On samotný je pokladaný za zástancu takzvanej alternatívnej pravice, ktorá dáva pred ekonomickými otázkami prednosť kultúrnym témam a protiimigračnej politike.

Tento rok spustil novú iniciatívu nazvanú Hnutie (Movement), ktorá má byť podpornou sieťou pre európske antisystémové strany. Súhlas jej už dal taliansky minister vnútra, vicepremiér a líder strany Liga Severu Matteo Salvini. 

Hnutie má združovať odporcov migrácie a má byť protiváhou aktivít maďarsko-amerického filantropa Georgea Sorosa, napísal portál Novinky.cz.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Miloš Zeman, Steve Bannon