Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zeman vymenuje Babiša za premiéra 6. júna

31.05.2018, 17:12 | TASR

Český prezident Miloš Zeman vymenuje doterajšieho premiéra v demisii Andreja Babiša po druhý raz za premiéra budúcu stredu 6. júna. A. Babiš to oznámil vo štvrtok po stretnutí s M. Zemanom na zámku v Lánoch, informovala spravodajská televízia ČT24.

  • Tlačiť
  • 0

Prezident už v pondelok spresnil, že A. Babiša, lídra hnutia ANO, ktorý teraz vládne v demisii s menšinovým kabinetom, vymenuje druhýkrát za premiéra do polovice júna.

Ako dopĺňa ČT24, Babišova druhá vláda by mohla vzniknúť v spolupráci so sociálnymi demokratmi (ČSSD) a s podporou komunistov (KSČM). O tom, či má ČSSD do koalície s hnutím ANO vstúpiť, hlasujú sociálni demokrati vo vnútrostraníckom referende. Výsledky referenda strana vyhlási 15. júna.

Neprehliadnite

M. Zeman však na výsledky referenda ČSSD nepočká a A. Babiša mieni vymenovať druhýkrát za predsedu vlády ešte predtým. Prezident tým chce podľa svojich slov urýchliť zostavovanie kabinetu.

Po opätovnom vymenovaní bude na A. Babišovi, aby do 14 dní predstavil prezidentovi mená budúcich ministrov. Hlasovanie o dôvere by v českej Poslaneckej snemovni mohlo prebehnúť koncom júla. Prezident svoju účasť na schôdzi v snemovni nevylúčil.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Andrej Babiš, Miloš Zeman, premiér

Diskusia (0 reakcií)