Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Žiga pre Bžánovu odmenu odvolá celé vedenie MH Manažment

12.10.2017, 11:23 | TASR

Minister hospodárstva Peter Žiga pre kauzu odmeny pre Radomíra Bžána odvolal z funkcie celú dozornú radu spoločnosti MH Manažment. R. Bžán Slovensko zastupoval v medzinárodnom súdnom spore o Vodnú elektráreň Gabčíkovo.

  • Tlačiť
  • 0

P. Žiga hovorí, že sa rozhodol vyvodiť manažérsku zodpovednosť. „Konanie spoločnosti MH Manažment nebolo profesionálne a spôsobilo, že sa viac hovorí o odmene pre advokátov ako to, že sme naspäť získali Vodnú elektráreň Gabčíkovo,“ povedal na tlačovej konferencii vo štvrtok.

Kontrola rezortu hospodárstva zistila pochybnosti vo verejnom obstarávaní pri hľadaní advokátskej kancelárie. „Vysúťažené spoločnosti mali ešte o jednotlivé prípady súťažiť a ponúknuť najlepšiu cenu. Taktiež nebolo profesionálne a šťastné dohodnúť odmenu až po skončení sporu,“ komentoval P. Žiga.

Minister zopakoval, že podľa neho adekvátnou odmenou pre advokátov by bola odmena vo výške zákonnej tarify, teda na úrovni 1 až 2 % z celkovej vysúdenej sumy.

Potvrdil tiež, že zmluva medzi MH Manažmentom a právnickou kanceláriou Radomíra Bžána ešte môže byť vyhlásená za neplatnú. Ministerstvo ešte čaká na výsledky právnych analýz.

V spore o Vodnú elektráreň Gabčíkovo sa pritom súdilo o zhruba 700 miliónov eur. Podľa ministra pritom mala advokátska kancelária pôvodne zinkasovať až 77 miliónov eur. Po veľkej medializácii sa následne tento týždeň vedenie MH Manažmentu dohodlo s právnikmi na odmene vo výške 17,64 milióna eur.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Gabčíkovo, Žiga

Diskusia (0 reakcií)