Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Žijeme príliš dlho v mieri. To vyviedlo finančný systém z rovnováhy

04.09.2019 | Ronald Ižip

Diskusia (23 reakcií) Pravidlá diskusie

04.09.2019 | procesbb

vojna ozdravuje nielen ekonomiku ale aj hlavy.

05.09.2019 | Brano L.

Takúto hlúposť môže napísať len ten, kto nezažil vojnu na vlastnej koži.

05.09.2019 | dubovam

odporucam sa vratit do skoly a silno zacat studovat, vojna nic nevyriesi, len v nej umru ludia, ukradnu ti majetok a skus sa ist kuknut kolko "vyliecenych hlav" sa vracia z misii napr. na blizkom vychode (a kolko vyliecenych ozdravenych ludi tam ostava), to sa mi snad sniva...
Sak si narukujte na frontu a chodte sa preliecit aj s autorom tohto komentara...

05.09.2019 | Truhlik999

uplny suhlas.

Len uplne vymlety hlupak moze povedat, ze vojna vyriesit nejaky problem.

FUJ!

06.09.2019 | notoricky_abstinent2

vsetci ste tu husti a najmudrejsi, ale neviete ako to autor prispevku myslel.

Neviem to ani ja.

Ale nikde nenapisal ze vojna vyriesi problem. Ozdravenie hlav ja chapem takto. Dnes ludia nemaju problemy. Riesia pseudoprobemy. V case vojny sa zapina ina cast mozgu, lebo je to pud sebazachovy a snaha prezit. Vtedy sa ludia spravaju ovela racionalnejsie ako v case blahobytu, ked ich mozog je zatazeny jedine tym, ci si daju capuccino alebo latte a v ktorej kaviarni.

05.09.2019 | citatelTrendu

Komu vyhovuje vojna, nech si pekne s partiiou ďalších bláznov prenajme nejaký pustý ostrov a tam nech sa pozabíjajú. Normálnych ľudí, čo si vážia mier, nech nechajú na pokoji. Kto im bráni? Tam nech sa zmasakrujú, ale sami seba.

05.09.2019 | dubovam

boze moj, to vazne v kedysi pomerne uznávanom periodiku pisete taketo pseudovedecke komentáre? Vojna ako ozdravny proces? Nabudúce napisete co, ze ked mam dlh, treba zabit môjho veritela aj s rodinou a v drazbe si kupit svoj dlh s diskontom? Grc.

05.09.2019 | LPB

Ak vojnu, tak jedine proti bankárom, nenažraným sviniam, ktoré si zabetónovali tento prešpekulovaný systém okrádania a zotročovania.

05.09.2019 | TotoTuSomJa

Si zapamätaj že práve tí vychcanci, rovnako politici a všetci vysokí olicharchovia a miliardári budú zašití v bezpečí a bojoval by plebs, obyčajný ľud. Ten by bojoval za tie prasce, ten by umieral.
Prezraď mi ako môže byť dospelá osoba tak naivná?

05.09.2019 | k67

mne sa snad sniva....vojna ako ozdravny proces...vsetci, co vo vojnach umreli, sa musia v hroboch otacat

05.09.2019 | Roman Kanala

Zas len emócie. Autor nepísal, že vojna je dobrá. On napísal, že po vojne prichádza reset vlastníckych vzťahov. Ten už dlho nebol a systém je nastavený tak, že s takou udalosťou počíta.

Ak sa systém nezmení, ešte to nezamená, že bude vojna. Len že sa nerovnováha v súčasnom systéme nevyrieši.

05.09.2019 | H2O

musim suhlasit. zatvarat si oci predtym, ako to v tomto systeme funguje, ktory sme si my ako ludstvo vybudovali, je smiesne...
ide o suche konstatovanie, ako vojna riesi ekonomicke problemy... vsak to je v clanku JASNE vyjadrene citatom: "Je dobré, že ľudia nerozumejú nášmu bankovému a monetárnemu systému, pretože ak by mu rozumeli, mali by sme tu revolúciu ešte pred zajtrajším ránom" !!!

05.09.2019 | Roman Kanala

Ani to nie je tvrdenie autora, ale citát H. Forda. Treba čítať s porozumením.

05.09.2019 | @@@

ten citat je ale dobry ....99% ludi o tom ako finančny system funguje nema ani tušenie keby vedeli ako ich prave finančny system sam o sebe okrada a zbedačuje tak aki by bol asi zaver .....ta nenavisť ludi ako su oblbnuty tych ktorym sa pracovať nechce a pritom zarabaju obrovske sumy čiže fiančnici ...len v usa vo finančnej sfere pracuje 7,5 miliona ludi pričom v roku 218 mal finančny sektor v usa zisk 477 mld dolarov pričom celkove zisky všetkych firiem v usa boli 2,1 biliona dolarov (z toho 500 mld dolarov pochadzalo zo zahraničia )

05.09.2019 | salamoon

elitarska propaganda nas uz zacina pripravovat na dalsi krvavy reset kapitalizmu ?

05.09.2019 | salamoon

elitarska propaganda nas uz zacina pripravovat na dalsi krvavy reset kapitalizmu ?

05.09.2019 | Roman Kanala

Oči podliate krvou, pena na ústach, to je obraz krvilačného boľševika. Kapitalista má čo stratiť, prološi len prídu o sociálku. Ničenie je kratochvíľa Fica, Blahu a jemu podobných. Kapitalista pomaly kladie mincu k minci, maximizuje disk, dáva pozor, lebo krv tečie z vlastného.

Reset sa môže udiať aj inak, ako vojnou. Vo vojne je fajn to, že prináša veľký zisk s malým úsilím. Čo bolo motiváciou boľševickej revolúcie v Rusku, ako aj Hitlerovho ťaženia. Ale i Putinovej anexie Krymu a Donbasu.

Pokiaľ ide o reset vzťahov, správne by sa podľa ekonomickej teórie mali v 2008 nechať problémové banky vo Francúzsku a Nemecku skrachovať. S nimi by šlo pod vodu pár firiem. Veľkých, malých. Budovy a výrobné prostriedky by sa nestratili, niekto by ich odkúpil a používal na niečo, čo by mu prinášalo zisk. Zamestnanci by strávili pár mesiacov na podpore a vrátili by sa do výrobného procesu.

Štát mohol obdobie reštrukturalizácie inteligentnými zásahmi skrátiť. Napríklad masívnym programom rekvalifikácie a kontinuálneho vzdelávania, aby si každý, kto chce pracovať, našiel prácu hoci v inej profesii. Namiesto toho štát krízu predlžoval, umožnil 10-ročnú agóniu bánk a firiem bez nutnosti reformy. Len preto, aby sa nemusel reformovať sám. Situácia v Taliansku a Francúzsku je obžalobou sociálistického vyhnívania, len aby neboli nezamestnaní. Euroválov zakonzervoval stav, keď aj nehodné banky s ich manažmentom naďalej otravujú ovzdušie. Deutsche Bank a Crédit Agricole stále neskrachovali, stále neboli rozbité na menšie jednotky s možnosťou zisku, stále je v nich potuchlý manažment.

Myslím, že autorovi šlo o toto, len to písal v rýchlosti a nedopovedal.

05.09.2019 | @@@

v prvom rade z kapitalistu robiš svätca pričom to tak nie je kapitlaista je diktator ktory sa znači čo najviac zneuživať a vykoristovať zamestnanca taka je pravda žiaden svätec to nie je


po dalšie pišeš že v roku 2008 sa mali nechať padnu par bank a firiem ....otazka je prečo si mysliš že to bude len par firiem čo keby išlo o 30% všetkych velkych firiem alebo aj o viac ?.,,...problem roku 2008 bol ten že nikto nemal riešenie a dodnes ho nikto nema preto sa aj veci riešia tak ako riešie lebo ich zas len to riešenie niekto vymyslel pre svoj prospech a ostatny im to zhltli

po dalšie stale by ty chudobny na to doplatili ....ano cesta bola aj ta že štat by nechal všetkych padnu ale tym padom by musel podporiť alebo zlešpiť socialnu oblast ktoru ale nikto zlepšovať necchel lebo tito nie su ich ludia a tak radšej sa prijala drahšia varianta zachranovať bohatych a ostatnych nechať na pospas kapitalistou ktory na tom zarobili a ako som vyššie napisal nadalej zotorčili a zneuživali zamestnancov

stači si len spomenuť tu kolky su proti tomu aby štat nejako finančne alebo podobne podporil chudobnych alebo nezamestnanych ...pritom prave tito od štatu dostavaju najmenej na slovensku socialna davky 60 eur pričom na socialne davky štat vyhodi každy rok 200 milionov eur čo je zaujimave lebo len na mzdy uradnikov na urade prace vyhodi 160 milionov eur a celkovo štat minie 34 mld eur....

05.09.2019 | chr

Tento článok treba brať hlavne vecne. Nevnášať do reakcie city a pocity . Ja to chápem ako pravdivé konštatovanie niečoho čo už bolo. Ronald nezvykne písať bludy . Či sa nám to páči alebo nie. Je trochu zavádzajúce brať dnes vojnu ako kompenzačný prostriedok na odstránenie dlhov ale v minulosti to bola bežná prax , ktorá sa udržiavala keď poviem tisíce rokov , tak to hádam nepreženiem. Takže nech nás to rozčuľuje ako chce, autor určite neklamal. Podľa mňa je súčasný finančný stav sveta ako dôsledok globalizácie. So všetkým dobrím aj zlým čo globalizácia priniesla . A myslím , že súčasný stav sa len tak ľahko nevyrieši. Ešte som nestretol milionára , ktorý sa všetkých svojich milionov zbaví dobrovolne bez odporu. Nevidím tu nejaké jednoduché a elegantné riešenie zavedením nejakej zázračnej ekonomickej poučky. Tak isto nevidím riešenie spustením vojny na tieto účely. Vojna v tomto svete ( aspoň v našom europskom civilizovanom ) nič nerieši. Chcem vidieť toho politika , ktorý by ma prinútil vziať do ruky pušku a ísť bojovať za jeho ideály. Ale verím , že by sa tu našlo veľmi veľa kotlebov , ktorý by verili v nové prerozdelenie výrobných prostriedkov , ktoré sa naposledy nazývali privatizácia predtým znárodnenie a kúsok pred tým arizácia. Takže musím počkať a uvidíme ako to dopadne.

05.09.2019 | dubovam

nebola to bezna vec ani v minulosti a nie je to pravdive konstatovanie. pozri si ako sa vyvijal objem dlhov krajin pred a po vojnach (napoviem, ani u vitazov neklesal), vo vojne proste umreli ludia a tak sa objem bohatstva rozpocital na menej ludi, takze relativne zbohatli. Ak chceme tak mozme tvrdit ze vojna ako sposob redistribucie bohatstva je mozna, ale to je aj kradez alebo lupezna vrazda.

05.09.2019 | @@@

no ani nie ....napriklad na vrchole ekonomiky v roku 1929 malo 1% najboghatšich američnanov 24% všetkych ročnych prijmov ale po druhej svetovej vojne medzi rokmi 1950 až 1980 to bolo len niečo medzi 8 až 10% až potom prišiel regan znižil dane bohatym obemdzil štatne vydavky pre chudobnejši vysledkom bol narast kriminality ked v roku 1980 mali v usa cca 500tisic väznov dnes ich maju 2,3 miliona .....

prave oborvske nerovnosť v štate vedie k problemom to čo nam malokedy media prinašaju lebo často ukazuju len nasledky ale pričiny ignoruju ....prikladsom je aj venezuela kde pričinov bola obrovska nerovnosť to dostalo v roku 1998 k moci chaveza pričom v tom roku bolo vo venezuele až 55% obyvatelov chudobnych .....toto len ukazuje že mnohokrat sa ignoruju pričiny a tie pričiny su často obrovska nerovnost ktora nasledne ludi vedie k nespokojnosti a najhorši stav je ked masy ludi nemaju čo stratiť potom pre nich aj maly naznak zmeni je viac ako zotrvane v dannom stave a toto nam ukazuje historia tak ako pri revolucii v rusku v roku 1917 alebo aj nastup hitlera pred druhou svetovou všetko to bolo len vysledkom nespokojnosti massy ludi tej massy ktora nemala čo stratiť a ked nema čo stratiť potom su nasledky vo velkom

takže je otazne či aj dnes možme prehlbovanie nerovnosti ignorvať alebo tu začnu štat konenčne konať aby sa to zmiernilo .....zmierniť nerovnosť neznamena že maju byť rovnake mzdy ako sa to klamilivo niektory snažia preznetovať len aby k žiadnemu zmierneniu nedošlo lebo oni su radi ked na ukor zamestnancov čo najviac zarabaju a zotročuju toho zamestnanca o ktorom tvrdia že im ani nie je potrebny ale sami za neho robiť necchu ...pokrytci :D

06.09.2019 | chr

Teraz musím s 3@ súhlasiť. Otázka ignorácie prehlbovania nerovnosti je určite závažná , ale nemyslím , že by štáty dokázali s týmto stavom úspešne bojovať. Vidíme to napríklad aj na presúvaní materských firiem do daňových rajov . Stačí spomenúť napr IKEA , Panama papers , invázia ruských olidarchov na cyprus a podobné . Táto skupina ľudí sa rozrastá priamoúmerne ako rastie HDP celého sveta. A zatiaľ vždy mali navrch nad vládami . A to vo svojom okolí pozorujem fakt , že do daňových rajov sa sťahujú aj firmy s obratom napríklad do trištvrte miliona eur. Tým sa firmy stávajú pre domácu jurisdikciu prakticky nedosiahnuteľné . Myslím , že z tohto stavu zatiaľ neexistuje východisko a štát bude vždy ťahať za kratší koniec . Počkáme a uvidíme.

06.09.2019 | @@@

ale exituje vychodisko len to politici nechcu lebo politici su sami napojeny na tych ludi čiže na firmy a ich predstavitelov preto ich zaujem nikdy ani nebol v tom niečo urobiť ....skratka politici len hladaju vyhovorku nato prečo to neruobiť aby bohatych nepoškodili tak radšej poškodia ostatnych ....

inak riešenie by bolo jednoduche to neprekaža že odchadzaju do danovych rajov ...stači aby štaty začali spolupracovať medzi sebou a je po danovych rajov ....a ak by niektory z tych štatou nechcel spolupracovať je aj ina možnosť a to sankcie tak voči štatu ako aj voči dannej firme a vec vybavena

lenže to nikto nechce najmä to nechcu politici lebo plati to čo som pisal hore ...zaujmom politikov toto nikdy nie je a nebolo len potrebuju dobre vyhovorky čo aj robia