Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zima na Islande vyženie uzemnené boeingy opäť do neba

08.10.2019, 16:00 | Tomáš Bakoš | © 2019 News and Media Holding

Islandská letecká spoločnosť Icelandair sa pripravuje na presun svojich piatich uzemnených strojov 737 MAX do Francúzska. Dôvodom je nehostinné zimné prostredie v tejto severskej krajine, ktoré by mohlo zhoršiť technický stav lietadiel. Do teplejšej klímy sa chystajú prepraviť svoje uzemnené stroje aj iné spoločnosti.

  • Tlačiť
  • 2

Irónia letectva. Aj tak by sa dala nazvať situácia, ktorá sa objavila v súvislosti s uzemnením Boeingov 737 MAX. Letecký dopravca Icelandair sa rozhodol pre nečakanú destináciu pre svoje odstavené lietadlá. Tie by mali v najbližších dňoch smerovať do Francúzska, konkrétne do mesta Toulouse, čo je hlavné sídlo jeho odvekého rivala spoločnosti Airbus.

Presun bol naplánovaný na minulý týždeň, ale spoločnosť zdržali letecké úrady. Aerolínie Icelandair pre TREND uviedli, že príprava na presun lietadiel stále prebieha.

Neprehliadnite

Lietadlá ničí nehostinné prostredie

Vedúci prevádzky v Icelandair Jens Þórðarson pre islandský spravodajský portál MBL uviedol, že dážď a soľ nie sú pre lietadlá prospešné. Spoločnosť sa ich preto rozhodla presunúť do teplejšej klímy. Islandská spoločnosť presunie štyri stroje 737 MAX 8 a jeden zo série 737 MAX 9.

Na túto udalosť potrebovala špeciálne povolenie od Agentúry Európskej únie pre bezpečnosť letectva. Získanie tohto povolenia bol zdĺhavý proces. Európske a islandské úrady udelili povolenie s určitými podmienkami, ktoré sa týkajú hlavne letovej hladiny a rýchlosti. Dopravca tak bude musieť lietať v nižšej letovej hladine a pri nižšej rýchlosti, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Boeing, letecká doprava