Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Získajte Bašternákov majetok späť, vyzýva správkyňu okresný úrad

17.10.2019, 08:00 | Eva Mihočková | © 2019 News and Media Holding

Trest prepadnutia majetku pre asi najznámejšieho „dépéháčkara“ v krajine môže skončiť neslávne. Ladislav Bašternák sa tesne pred vynesením rozsudku stihol zbaviť väčšiny svojho rozsiahleho majetku prepismi na rodinu a tak do vynúteného konkurzu poputoval len luxusný byt v Bonaparte, pár nebytových priestorov, strelné zbrane, či malý obchodný podiel. Správkyňa Bašternákovho majetku Lenka Ivanová je tlačená do podania odporovacích žalôb, ktorými by mohla stratený majetok získať späť do konkurznej podstaty. Apeluje na ňu aj štát cez prednostu Okresného úradu Bratislava I Maroša Karšňáka.

  • Tlačiť
  • 4

Keďže majetok L. Bašternáka prepadol v prospech štátu, reálnym pánom procesu speňažovania jeho nehnuteľností, podielov a iných cenností je prednosta okresného úradu M. Karšňák. Tento úrad vybral do funkcie správkyňu konkurznej podstaty L. Ivanovú a môže jej tiež dávať záväzné pokyny ako postupovať. Aktuálne ju vyzval, aby sa cez žaloby pokúsila získať majetok L. Bašternáka prevedený na rodinu späť.

Neprehliadnite

Okresný úrad Bratislava písomne odporučil správkyni konkurznej podstaty, aby preskúmala možnosti podania odporovacích žalôb, čo sa týka majetku, ktorý v trestnom konaní konajúci prokurátor nezaistil… a v prípade, že sú splnené podmienky ustanovení zákona, uplatnila odporovacie právo,” uvádza M. Karšňák pre TREND.

Zároveň zdôrazňuje, že jeho možnosti konať sú obmedzené zákonom a správkyni môže niečo prikazovať len v rámci zoznamu presne vymedzených oblastí. Patrí sem najmä 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Ladislav Bašternák