Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zle nakladal s peniazmi pre migrantov. Poprel to a novinárov zadržali

25.09.2018, 08:38 | TASR

Grécky minister obrany Panos Kammenos poprel medializované tvrdenia, že jeho rezort zle nakladal s peniazmi Európskej únie určenými na zlepšenie podmienok, akým sú v Grécku vystavovaní migranti. Informuje o tom agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 0

P. Kammenos v pondelok uviedol, že približne 90 miliónov eur z EÚ použilo jeho ministerstvo úplne transparentne.

Polícia zadržala v sobotu troch novinárov z gréckeho denníka Fileleftheros (Liberál). K takémuto opatreniu pristúpila po sťažnosti podanej P. Kammenosom, ktorý tvrdil, že ho toto médium hanobilo článkami o zlom zaobchádzaní s peniazmi z Únie.

Neprehliadnite

Trojicu zadržaných novinárov, medzi ktorými bol vydavateľ i šéfredaktor denníka, prepustili v nedeľu. Prokurátor rozhodol, že voči nim nateraz nevznesú obvinenia.

Grécko dostalo z fondov EÚ dovedna 1,6 miliardy eur na riešenie migračnej krízy. Asi 20-tisíc migrantov však žije v preplnených a zdraviu nevyhovujúcich táboroch na gréckych ostrovoch v Egejskom mori, pričom ich životné podmienky vyvolávajú neustálu kritiku zo strany medzinárodných ľudskoprávnych organizácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Grécko, migranti

Diskusia (0 reakcií)