Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zmena klímy prepisuje mapu Európy. Krajiny prichádzajú o svoje dominanty

20.09.2019 | Tomáš Bakoš

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

20.09.2019 | olivertwist

takýchto "globálnych oteplení" bolo v histórii našej planéty tisícky a oveľa horších, a to vôbec mamuty nejazdili na dieslákoch ! ... a našťastie vtedy nežili žiadny ekoteroristi !

20.09.2019 | Marek111

boli aj oteplenia, aj ochladenia. akurat tie zmeny prichadzali stovky az tisicky rokov a nie za 50 rokov, ako je tomu teraz.

20.09.2019 | olivertwist

iste, klíma zeme sa mení už miilóny rokov - raz hore a raz dole - ale to sú všetko externé globálne vplyvy, činnosť ľudí
do toho zasahuje možno 5%, max. však 10% - to všetko ostatné v zásade nevieme ovplyvniť ... a ten cirkus okolo toho, aké masy ekoteroristov sa na tom priživujú !!!

20.09.2019 | Marek111

daj si pohov, odbornik.
z akeho zdroja cerpac informaciu, ze clovek ovplyvnil 10%?
vedecky konsenzus je, ze clovek moze za globalne oteplovanie.

20.09.2019 | PaloK

Za "vysychanie" riek v Polsku moze stupajuca priemyselna a ludska cinnost, nie globalne oteplovanie. Intenzivne polnohospodarstvo, priemysel, stale stupajuce naroky ludi na komfort a hlavne nespravne hospodarenie s dazdovou vodou. Nie globalne oteplovanie.

20.09.2019 | Roman Kanala

Aj Aralské jazero vysychá, lebo Ľoňka Brežnev chcel chlôpak. Bavlnu.

Tak sa rozorali ukrajinské celiny, aby černozem vzala eróziou voda do mora. Zavlažovali sa plantáže v púšti, aby Aralské a Kaspické more strádali menším prítokom. Tak sa zvýšila odparová plocha. Globálne otepľovanie zas zvýši teplotu. Kombinovaný jav bude vyšší odpar v oblasti a vyschnutie nielen jazier, ale i celých riek ako Amu Darya a Syr Darya.

Už dnes je Aralské jazero len zbytkom rozdeleným na dve časti soľnou súšou a Amu Darya na dolnom toku mizne v púšti.