Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Značne skreslené informácie. Prokurátori sa ohradili voči správam o nezadržaní Bödöra

07.08.2019, 16:59 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Koncom novembra 2018 údajne prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry vydali pokyn na zadržanie vplyvného nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Krátko nato však mali tento pokyn odvolať. Vo svojom stanovisku tvrdia, že takáto verzia udalostí je „značne skreslená.“

  • Tlačiť
  • 2

Keď koncom novembra 2018 na polícii vypovedal v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Peter Tóth, okrem iného prezradil, že na sledovaní novinárov spolupracoval s Marianom Končerom aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör.

Policajti sa preto rozhodli, že N. Bödöra zadržia, s čím pôvodne súhlasili aj dvaja prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorí prípad dozorujú. O necelú pol hodinu neskôr si však údajne prokurátori svoj súhlas rozmysleli a príkaz na zadržanie N. Bödöra zrušili.

Neprehliadnite

N. Bödör sa na polícii prihlásil sám začiatkom decembra s tým, že sa dozvedel, že ho chcela vypočuť. Upozornila na to Nadácia Zastavme korupciu, detaily pridal aj Denník N.

Vraj skreslené informácie

N. Bödör je syn majiteľa najväčšej slovenskej súkromnej bezpečnostnej služby Bonul Miroslava Bödöra. Bonul už dlhé roky stráži mnohé vládne budovy a dostáva štátne zákazky.

Okrem toho je M. Bödör v rodinnom zväzku s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom. Bývalý príslušník SIS a niekdajší kamarát M. Kočnera Peter Tóth zároveň vo svojich výpovediach hovoril aj o tom, že s N. Bödörom má veľmi dobrý vzťah aj špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

Aj vďaka týmto vzťahom a prepojeniam vyzerá skoro okamžité späťvzatie návrhu na zadržanie N. Bödöra zo strany dozorových prokurátorov zvláštne. Pôvodné informácie Úrad špeciálnej prokuratúry nechcel komentovať, no pre TREND v stredu spochybnil publikované informácie o rušení príkazu na zadržanie.

„Musíme s poľutovaním konštatovať, že uvedené informácie sú značne skreslené. Podľa dostupných údajov, vychádzajú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Marian Kočner, NaKA, Norbert Bödör, vražda Jána Kuciaka