Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Znepokojivá správa o Slovensku spája Harabina s Čaputovou

18.03.2019, 17:07 | Eva Mihočková | © 2019 News and Media Holding

Štefan Harabin a Marian Kotleba sú dve tváre toho istého sveta, ktorý systematicky pracuje s polopravdami, konšpiráciami, nenávisťou a najnižšími ľudskými pudmi. V prezidentských voľbách dokázali osloviť zhruba 25 percent voličov, čo je znepokojivá správa o stave krajiny. Hlavným problémom týchto ľudí nie je chudoba, ale pocit chýbajúcej spravodlivosti. Tento fenomén môže ovplyvniť aj výsledky parlamentných volieb.

  • Tlačiť
  • 7

Harabin spochybňuje voľby

„Ja idem vyhrať prezidentské voľby,” opakoval Š. Harabin ako pokazená platňa ešte aj v okamihu, keď už bolo jasné, že v druhom kole sú Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Keď konečne precitol do reality, svoje heslo upravil tak, že ide vyhrať budúce prezidentské voľby.

V televízii Markíza v nedeľu na poludnie ešte utrúsil malú, ale významnú poznámočku: „Ja som chcel ísť do pozície prezidenta a verím, že aj skôr ako o päť rokov sa tam dostanem.“

Š. Harabin tak naznačil, že je skutočne odhodlaný podať ústavnú sťažnosť na priebeh prezidentských volieb, hoci o nej momentálne nemá kto rozhodnúť. Predovšetkým však dokonale odhalil svoje nezlomné odhodlanie uchvátiť moc aj napriek prvotnej porážke. A odhodlanosť je dôležitý predpoklad pre konečný úspech.

Zisk viac ako 300-tisíc hlasov mu dáva slušný predpoklad, že by sa mohol pokúsiť zúročiť svoj nazhromaždený politický kapitál aj v parlamentných voľbách, hoci on sám vytrvalo odmieta možnosť založenia politickej strany alebo vstupu do existujúceho politického subjektu.

Neprehliadnite

Tradičné autority - farár, učiteľ, notár

Je zjavné, že Š. Harabin sa nehrnie do zakladania politickej strany, pretože sa snaží uchovať si ilúziu svojej apolitickosti, ktorú zdôvodňuje sudcovským talárom. Je to silná zbraň na získanie dôvery antisystémových voličov, ktorí naskočili na hru, že jediný dobrý politik je nepolitik.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Marian Kotleba, Štefan Harabin, voľby