Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Zomrel americký študent, ktorého si KĽDR podala za plagát

20.06.2017, 01:35 | TASR

Americký vysokoškolák Otto Warmbier, ktorého minulý týždeň previezli v kóme do vlasti zo Severnej Kórey, zomrel vo veku 22 rokov na území štátu Ohio. Jeho rodina to oznámila prostredníctvom vyhlásenia, ktoré zverejnila univerzitná nemocnica v Cincinnati.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy

KĽDR, USA

Severná Kórea prepustila O. Warmbiera po viac ako 17 mesiacoch zadržiavania v súvislosti s obvinením z podvratnej činnosti. Mladý Američan sa na súde priznal z pokusu o krádež propagandistického plagátu, za čo mal byť potrestaný 15-ročným väzením a nútenými prácami.

„Žiaľ, pri tom hroznom a trýznivom zaobchádzaní, ktorému bol náš syn vystavený, keď bol v rukách Severokórejčanov, bolo isté, že to môže mať len takýto smutný koniec, akého sme sa dnes dočkali,“ vyhlásila rodina zosnulého.

O. Warmbiera, ktorý bol študentom Virgínijskej univerzity, podľa lekárov priviezli z Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) s vážnym poškodením mozgu, pričom nebolo jasné, čo tento stav spôsobilo.

Denník Washington Post minulý týždeň uviedol, že Warmbierovi rodičia boli informovaní, že ich syn krátko po súdnom procese v KĽDR ochorel. Otto údajne trpel botulizmom - vážnou intoxikáciou, ktorá spôsobuje problémy so zrakom a dýchaním, môže viesť k paralýze svalov a často i k smrti.

Severokórejčania O. Warmbierovi údajne dali tabletku na spanie, zo spánku sa však neprebral.

Trump obvinil Severnú Kóreu z brutality

Prezident USA Donald Trump odsúdil „brutálnosť severokórejského režimu“ po tom, ako študent zomrel.

„Stalo sa veľa zlého, ale aspoň sme ho dostali domov, aby bol so svojimi rodičmi,“ komentoval šéf Bieleho domu. „Pre rodiča nie je nič tragickejšie ako strata dieťaťa v tom najlepšom veku,“ uviedol D. Trump v písomnom vyhlásení.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy KĽDR, USA