Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zverejnili celebrity, ktoré sa odmietli zúčastniť na Trumpovej inaugurácii

13.01.2017, 22:43 | ČTK

Organizátori inauguračného ceremoniálu, ktorým bude 20. januára uvedený do Bieleho domu Donald Trump, už zverejnili predbežný zoznam celebrít, ktorých účasť sa očakáva. Pozvaní umelci vystúpia v predvečer inaugurácie na priestranstve pri Lincolnovho pomníku vo Washingtone. Mnohí umelci však účasť odmietli.

  • Tlačiť
  • 8

Hlavnými účastníkmi slávnostného večera budú country spevák Toby Keith, speváčka Jennifer Hollidayová a rocková skupina 3 Doors Down, The Piano Guys, Lee Greenwood a RaviDrums. Na pódiu sa tiež objaví americký oscarový herec Jon Voight. Očakáva sa, že k zhromaždeným prehovorí aj budúci prezident.

Zoznam celebrít je značne skromnejší, než v prípade inaugurácie Baracka Obamu v roku 2009. Vtedy prišlo prvému černošskému prezidentovi gratulovať množstvo superhviezd vrátane skupiny U2, rockera Jona Bon Jovi, Shakiry, Beyoncé, hudobníka Bruce Springsteena alebo legiend americkej kultúry Stevieho Wondera, Denzela Washingtona a Toma Hanksa.

D. Trump sa od začiatku volebnej kampane stretával s nepriazňou liberálnej umeleckej scény a mnohí účasť na inaugurácii odmietli. Oslovená bola okrem iného skupina Beach Boys, nedostaví sa ani taliansky nevidiaci tenorista Andrea Bocelli. Britská speváčka Rebecca Fergusonová si dala podmienku, že zaspieva protirasistickú pieseň Strange Fruit. Bola odmietnutá a nepríde.

Na inaugurácii budú chýbať pozvaní Elton John, Celine Dion alebo kanadský skladateľ a textár David Foster. Za začiatok kultúrnej vojny s Trumpom označil denník The Los Angeles Times nedávne vyhlásenie herečky Meryl Streepovej pri odovzdávaní Zlatých glóbusov, keď sa pred zrakmi miliónov televíznych divákov od budúceho prezidenta dištancovala. Jej vyhlásenie potom podporil herecký kolega George Clooney a niekoľko ďalších amerických umelcov.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Donald Trump, inaugurácia