Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ak si nedáte pozor, nová diaľničná známka vás môže vyjsť draho

09.01.2020, 00:05 | PR

Inzercia | Vodiči si pomaly začali kupovať nové diaľničné známky. Pri nákupe však treba byť ostražitý, pretože v predaji naďalej ostáva aj stará diaľničná známka na rok 2019.

  • Tlačiť

Už v decembri spustila Národná diaľničná spoločnosť (NDS) predaj diaľničných známok na nový rok. Niektorí vodiči boli však pri nákupe nepozorní a nechtiac zaplatili 50 eur za starú diaľničnú známku, ktorá im bude platiť iba do konca januára 2020.

Vodiči sa obrátili na NDS, tá im však s problémom nepomôže. Podľa nej majú vodiči možnosť vrátiť zakúpenú diaľničnú známku 15 minút od zaplatenia. To podľa vodičov nestačí, pretože v mnohých prípadoch si chybu uvedomili až nasledujúci deň. Teraz však budú musieť zaplatiť 50 eur za novú diaľničnú známku na rok 2020.

Nezabudnite aj na PZP a havarijné poistenie

Začiatkom roka je vhodné skontrolovať si aj platnosť poistení auta. Overte si, dokedy je platné vaše havarijné poistenie a či môžete v nasledujúcom roku získať výhodnejšie. V neposlednom rade si skontrolujte povinné zmluvné poistenie. Ak vám čoskoro končí, uzatvoriť si môžete aj PZP online. Ak sa vám zdá, že za poistenie platíte príliš veľa, možnosť vypovedať zmluvu máte 6 týždňov pred koncom jej platnosti.

  • Tlačiť

Tagy PR články