Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aké novinky pribudli v mobilných platbách

03.12.2018, 07:21 | Martina Kláseková | © 2018 News and Media Holding

Mesiac pred koncom roka spustila ČSOB v pilotnej verzii samostatnú aplikáciu, cez ktorú môžu jej klienti platiť mobilom. Vlastné riešenie ČSOB SmartPay sa tak ukázalo ako možný dôvod, prečo sa banka doteraz nepripojila k finančným domom umožňujúcim platiť mobilom cez Google Pay. Na vlastné riešenia sa zatiaľ podobne spolieha aj Tatra banka, či VÚB banka.

  • Tlačiť
  • 3

Aplikácia SmartPay klientom ČSOB umožňuje zmeniť mobil na digitálnu peňaženku a robiť z nej bezkontaktné NFC platby. Potrebné je k tomu zariadenie s operačným systémom Android 5.1 a vyšším a kartu MasterCard. V aplikácii sa klient zaregistruje a po aktivácii potvrdzovacím e-mailom do nej vloží údaje o karte.

Každú platbu (či už zamknutým alebo odomknutým telefónom) potom potvrdzuje mPINom. Platiť možno podľa hovorkyne banky Anny Jamborovej aj vtedy, keď nie je v telefóne dostupné internetové pripojenie, najviac však desaťkrát.

Neprehliadnite

Iná peňaženka 

Platby mobilom majú byť podľa bankárov predstavovať budúcnosť platenia. Už teraz je na Slovensku viac než 97 percent platobných terminálov prispôsobených na bezkontaktné platby. Je pritom jedno, či k nim zákazník priloží kartu, mobil alebo iné zariadenie, ktoré je „nositeľom“ karty. Aj keď ľudia stále vyťahujú z peňaženiek prevažne kartu (odhliadnuc od hotovosti), mobil je ďalšia dobrá voľba napríklad vtedy, kedy peňaženku po ruke nemajú, zabudli si ju doma, alebo bol jednoducho prvou vecou, na ktorú siahli vo svojej taške.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy mobilné platby

Súvisiace články

Nový veľký pokus o mobilné platby by konečne mohol vyjsť

Nový veľký pokus o mobilné platby by konečne mohol vyjsť

Spustenie mobilných platieb od Googlu sa niekoľkokrát posúvalo, nakoniec sa namiesto Android Pay na Slovensku ako v prvej krajine predstavil Google Pay

Rastislav Kulich: Chceme zjednodušiť platenie mobilom, nie vstúpiť do bankovníctva

Termínované vklady - porovnanie úrokov

Hypotéky - porovnanie úrokov

Kreditné karty - porovnanie podmienok