Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ako nebehať po úradoch zbytočne. 5 dokumentov, ktoré vybavíte na jednom mieste

20.03.2017, 07:00 | rko

Na získanie výpisu z registra trestov, z listu vlastníctva či obchodného registra netreba merať cestu od jedného úradu k druhému. V skutočnosti sa tieto záležitosti dajú vybaviť na jednom mieste.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Slovenská pošta sa rozhodla šetriť ľuďom čas. Okrem klasického posielania listov či zásielok si občan môže uľahčiť život. Týchto 5 vecí ušetrí čas strávený behaním po úradoch.

Výpis z registra trestov, odpis z registra trestov

V prípade, že budúci zamestnávateľ vyžaduje výpis z registra trestov, stačí predložiť občiansky preukaz a uhradiť poplatok. Takisto tam možno získať aj odpis z registra trestov.

Neprehliadnite

Prvé vyhotovenie výpisu z registra trestov pre fyzické alebo právnické osoby a odpisu registra trestov pre fyzické osoby na vybraných poštách stojí 3,9 eura. Ďalšie vyhotovenia na základe jednej žiadosti stoja za 1,9 eura.

Výpis z listu vlastníctva

Pri kúpe, predaji či prenájmu nehnuteľnosti tak netreba chodiť na kataster. Na pošte treba len zaplatiť poplatok, predložiť občiansky preukaz, v prípade úplného výpisu uviesť číslo listu vlastníctva a katastrálne územie.

„Veľkou výhodou je, že pošta vybavuje výpisy zo všetkých katastrálnych odborov okresných úradov v rámci celého Slovenska. Teda ak bývate v Bratislave a potrebujete výpis z listu vlastníctva k nehnuteľnosti v Žiline, nemusíte nikam cestovať,“ informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Martina Macková.

Výpis z obchodného registra

Výpis na počkanie možno získať za poplatok 4,5 eura po predložení dokladu totožnosti. Zoznam pôšt, na ktorých možno dostať výpis z obchodného registra, je na webe pošty.

Konverzie e-dokumentov

„Z takzvaných služieb štátu poskytovaných na poštách je možnosť nechať si skonvertovať váš elektronický dokument podpísaný kvalifikovaným elektronickým podpisom alebo pečaťou do listinnej podoby. Služba je dostupná v 15 pobočkách a zaručenú konverziu vám vyhotovia na počkanie,“ dodala P. Macková.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy list vlastníctva, obchodný register, Slovenská pošta