Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako účtovať rekreačný poukaz

13.03.2019, 04:55 | Zuzana Kollárová | © 2019 News and Media Holding

Som mzdár a zamestnanec mi doniesol faktúru, kde v časti odberateľ sú uvedení dvaja ľudia - tí, ktorí na tej rekreácii boli (môj zamestnanec a jeho priateľka). Je toto platný účtovný doklad? Povedal mi, že jeho priateľka nežije s ním v spoločnej domácnosti, takže v zmysle zákona, výdavky na ňu nie sú oprávnené. Ale môj zamestnanec všetky podmienky nároku spĺňa. Mám považovať za oprávnené výdavky polovičku tej faktúry?

  • Tlačiť
  • 0

Zákonník práce definuje osoby, na ktoré je možné využiť príspevok na rekreáciu. Takouto osobou je aj iná osoba žijúcu so zamestnancom v spoločnej domácnosti, ktorá sa so zamestnancom zúčastňuje na rekreácii.

Zamestnanec, ktorý vynaložil prostriedky na rekreáciu pre seba a jeho priateľku, s ktorou žije v spoločnej domácnosti, predloží zamestnávateľovi spolu s účtovným dokladom čestné písomné vyhlásenie, že osoba (meno, priezvisko, dátum narodenia) žije so zamestnancom v spoločnej domácnosti.

Keďže váš zamestnanec s priateľkou nežijú v spoločnej domácnosti, na ňu príspevok na rekreáciu nemôže využiť. Odporúčam, aby si tentokrát váš zamestnanec neuplatnil nárok na príspevok na rekreáciu.

Nech tak urobí inokedy počas roka a aby mu ubytovacie zariadenie vystavilo faktúru len na jeho meno. Takto má nárok na príspevok 55 percent z ceny pobytu, maximálne vo výške 275 eur.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy poradňa, rekreačný poukaz

Diskusia (0 reakcií)