Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Americké banky hromadne zavádzajú bezkontaktné bankomaty

23.03.2017, 11:15 | ČTK

Klienti americkej banky Wells Fargo & Co môžu vo všetkých bankomatoch spoločnosti v Spojených štátoch vyberať peniaze len pomocou smartfónu. Odklon od kamenných pobočiek a modernizáciu bankomatov už ohlásili aj ďalšie banky, vrátane Bank of America a JPMorgan Chase & Co, Wells Fargo je však prvá banka, ktorá bezkontaktné bankomaty inštalovala v rámci celej svojej siete, uviedla agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Po pilotnom projekte vo vybraných lokalitách môže 20 miliónov klientov Wellls Fargo vo svojich inteligentných telefónoch využívať aplikáciu banky v približne 13-tisíc bankomatoch na území USA. Peniaze si vyberú len zadaním dvoch kódov, svojho identifikačného a osemmiestneho kódu pre transakciu, uviedol činiteľ banky zodpovedný za sekciu bankomatov Jonathan Velline.

Banka týmto spôsobom posilnila ochranu proti zneužitiu dát. Identifikáciou v dvoch krokoch sa toto riziko znižuje, zdôraznil J. Velline. Banka tým zároveň eliminovala riziko skimmingu, teda kopírovania platobných kariet pomocou špeciálneho snímacieho zariadenia, ktoré páchatelia umiestňujú priamo na bankomaty.

Neprehliadnite

Wells Fargo, ktorá je v USA treťou najväčšou bankou a najväčším poskytovateľom hypoték, sa teraz spamätáva zo škandálu s falošnými účtami. Ten vypukol vlani na jeseň, keď sa ukázalo, že zamestnanci banky postupne vytvorili bez vedomia zákazníkov asi dva milióny účtov, aby splnili ciele predaja.

Wells Fargo odvtedy zápasí so žalobami a zaznamenala aj značný prepad v počte novootvorených účtov. Čistý zisk banky v štvrtom štvrťroku medziročne klesol o 6,4 percenta na 4,87 miliardy dolárov. Ide o piaty pokles štvrťročného zisku za sebou.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)